Chcą powalczyć o Igrzyska. Potrzebują 130 tys. zł!

Chcą powalczyć o Igrzyska. Potrzebują 130 tys. zł!

Polska reprezentacja w goalballu po raz pierwszy otrzymała możliwość gry w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Jedyną barierą wzięcia w nim udziału jest ta finansowa. Koszt wyjazdu to 130 tysięcy złotych.

Turniej odbędzie się między 28.06 a 10.07 tego roku w Fort Wayne (USA).

– O możliwości wystąpienia na tym turnieju dowiedzieliśmy się 22 marca, od tego momentu prężnie działamy, aby udało nam się dołączyć do walki o kwalifikację olimpijską. Niestety ten turniej nie był zaplanowany w budżecie na ten rok. Mimo częściowego dofinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jest to kwota znacznie przekraczająca nasze finansowe możliwości – informują przedstawiciele Goalball Polska.

W turnieju kwalifikacyjnym udział weźmie tylko 16 zespołów. By móc w nim uczestniczyć nasi reprezentanci postanowili utworzyć specjalną zbiórkę w serwisie zrzutka.pl. Wpłat dokonywać można TUTAJ przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

– Jeżeli nie jesteś w stanie nam pomóc finansowo – nic nie szkodzi! Liczy się każda pomoc, każde udostępnienie, chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, a wówczas każda symboliczna wpłata może mieć ogromne znaczenie, i przybliży nas do realizacji naszego celu! – przekonują organizatorzy zbiórki.