Medal Natalii Partyki z Tokio na licytacji

Medal Natalii Partyki z Tokio na licytacji
Fot. nadesłane / arch.

Natalia Partyka – sześciokrotna mistrzyni paraolimpijska swój złoty medal wywalczony na tegorocznych igrzyskach w Tokio przekazała na licytację. Pieniądze z licytacji trafią na fundusz stypendialny dla młodych i utalentowanych sportowców.

Natalia Partyka w przywiozła z Tokio 2 medale. Pierwszy (brązowy) wywalczyła w grze pojedynczej a drugi (złoty) z grze podwójnej wraz z Karoliną Pęk. I to właśnie ten najcenniejszy medal trafił na licytację.

– Złoty medal dostarczył mi dużo radości, dumy i satysfakcji. Myślę, że moim kibicom również. Chciałabym, aby oprócz wielu wspaniałych emocji, które towarzyszyły mi w drodze po złoto, ten medal przyczynił się do czegoś dobrego i pozytywnego. Poszukuję sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć mój Fundusz Stypendialny, zanim ich znajdę wystawiam mój medal na licytację. Pieniądze z licytacji chciałabym przeznaczyć na pomoc w rozwoju kariery młodych sportowców, którzy z pewnością będą nam dostarczać wielu wspaniałych sportowych emocji – mówiła w niedzielę, tuż po przylocie od Polski.

Licytacja na Facebook’u

Oferty osób, które chciałyby nabyć medal będą przyjmowane w wiadomości prywatnej wysyłanej do profilu Funduszu Natalii Partyki na Facebooku (trzeba podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz kwotę, która zostanie zatwierdzona po weryfikacji ze strony Funduszu). – O wszelkich zmianach w wysokości podawanych kwot będziemy informować na profilu na Facebooku. Licytacja złotego medalu rozpoczyna się od kwoty 100 tys. zł. Natalia Partyka osobiście przekaże złoty medal zwycięzcy licytacji – czytamy na stronie fundusznataliipartyki.pl.

Fot. mat. prasowe

– Wśród stypendystów funduszu są m.in. Maria Andrejczyk, wicemistrzyni olimpijska z Tokio w rzucie oszczepem oraz Renata Śliwińska, zdobywczyni złotego medalu w pchnięciu kulą na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio – przypomina Fundusz Natalii Partyki.

Jest to program, którego zadaniem jest wspieranie młodych, zdolnych sportowców, którzy chcą rozwijać swoją karierę sportową, ale napotykają na różnego rodzaju problemy.

Jak czytamy na stronie internetowej Funduszu – w czterech edycjach programu stypendialnego zostały przyznane 43 stypendia w wysokości 10 tys. złotych każde.

Źródło: Fundusz Natalii Partyki
Print Friendly, PDF & Email