Sportowa rywalizacja i dobra zabawa

Fot. Mateusz Misztal
Fot. Mateusz Misztal

W Dziennym Domu Senior+ w Elblągu odbyły się pierwsze w tym roku zawody w ramach Wiosennego Turnieju Gier Zespołowych. Seniorzy z ośmiu placówek rywalizowali w trzech konkurencjach.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Turniej na stałe wpisał się już do kalendarza seniorów. W czwartkowe przedpołudnie „Senior+” przy ul. Zamkowej zamienił się w miejsce sportowej rywalizacji. Bule, rzutki i – tegoroczna nowość – rzut woreczkiem do tablicy z otworami o różniej wielkości. Trafienie do tego najmniejszego dawało aż 100 punktów.

– Celem tego turnieju jest przede wszystkim integracja naszych seniorów z podopiecznymi innych ośrodków i placówek oraz aktywizacja. Chodzi też o dobrą zabawę, chociaż niektórzy biorą ten turniej na poważnie, ale nasze założenie jest takie, żeby po prostu wspólnie dobrze się bawić – mówi Sylwia Rzodkiewicz, kierownik Dziennego Domu Senior+.

W turnieju biorą udział: Dzienny Dom Senior+, DPS „Niezapominajka”, ŚDS Traugutta, DPS Tolkmicko, DPS „MORS” Stegna, DPS „Krokus” Władysławowo, Lazarus i SM Zakrzewo. Każda z placówek może wystawić po dwa trzyosobowe zespoły.

Kolejne zawody 18 kwietnia. Rywalizacja zakończy się 20 czerwca.

Print Friendly, PDF & Email