Koronawirus

Rząd chce skuteczniej walczyć z pandemią
Darmowe testy antygenowe w aptekach, więcej łóżek covidowych w szpitalach, skrócenie kwarantanny, zalecenie pracy zdalnej dla administracji publicznej i samorządowej, powołanie Rady ds. walki z COVID-19 oraz badania lekarzy pierwszego kontaktu w ciągu 48 godzin od potwierdzenia zakażenia dla osób 60+
MZ: Rekordowa liczba zakażeń – ponad 36,6 tys.
To 20 618 zakażeń więcej niż tydzień temu (14 stycznia) i 24 763 zakażenia więcej niż dwa tygodnie temu (7 stycznia), gdy MZ informowało odpowiednio o 16 047 i 11 902 infekcjach.
MZ: Informacje o nałożonej kwarantannie, izolacji i o wyniku testu w najnowszej wersji aplikacji mojeIKP
Informacje o nałożonej kwarantannie, izolacji i o wyniku testu na koronawirusa od teraz są dostępne także w najnowszej wersji aplikacji mojeIKP – poinformowało w czwartek MZ.
Badanie: Łagodny przebieg COVID-19 osłabia koncentrację i pamięć
U osób z łagodną postacią COVID-19, u których nie występują żadne inne zwykłe objawy „długiego Covidu”, mogą nadal występować pogorszenie koncentracji i pamięci przez 6-9 miesięcy po zakażeniu – wykazało badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Oksfordzki.
Niedzielski: Apeluję do pracodawców o tworzenie bezpiecznego środowiska pracy
Administracja publiczna ma pracować zdalnie, tam gdzie to możliwe. Apeluję też do innych pracodawców o tworzenie bezpiecznego środowiska pracy – przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.