Koronawirus

Jak pandemia wpłynęła na zdrowie psychiczne?
Kiedy zaczęły napływać przerażające doniesienia z Chin, a potem Włoch, kiedy zamykano granice i wprowadzano lock-downy, było przekonanie, że będziemy mieć wręcz rozkwit objawów PTSD, lękowych, depresyjnych i innych. Czy tak się stało?
Szczepienia przeciw COVID-19 również dla dzieci od 6 miesiąca
Od 12 grudnia 2022 r. szczepionkę przeciw COVID-19 będą mogły otrzymać dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat.
Laryngolog: Nie tylko COVID-19 powoduje uszkodzenie węchu i smaku
Utrata węchu i smaku może towarzyszyć różnym chorobom, nie tylko COVID-19. Warto zgłosić się do lekarza, by je wykluczyć – ale też, by wdrożyć trening węchowy – mówi w rozmowie z PAP dr Leszek Grabowski
Ekspert: Otyłość, podeszły wiek i cukrzyca powodują cięższy przebieg COVID-19
Czynnikami powodującymi cięższy przebieg COVID-19 są otyłość, podeszły wiek, cukrzyca, zaburzenia odporności, a także przewlekłe choroby układu oddechowego i krążenia – powiedział w rozmowie z PAP specjalista chorób wewnętrznych i medycyny ratunkowej dr n. med. Rafał Cudnik.
Ekspert: W przebiegu COVID-19 mogą występować obecnie tzw. mikroudary
Obecnie w przebiegu COVID-19 mogą występować tzw. mikroudary, co jest związane z czynnikiem prozakrzepowym samej infekcji – powiedział PAP neurolog prof. Konrad Rejdak. Dodał, że objawy mogą być czasami nieodczuwalne przez pacjenta w czasie zakażenia, chodzi np. o opadanie kącika ust, niesprawność ręki.