Słuchaj Razem z Tobą

Historia i kultura regionu Warmii i Mazur

Przyjdzie pogoda na miłość

Powieść obyczajowa to debiut Wioletty Piaseckiej. Pisarka pochodząca z Elbląga znana jest głównie z pisania książek dla dzieci. „Przyjdzie pogoda na miłość” to pełna emocji historia trzech przyjaciółek, z których marzeń zadrwił los. Młode kobiety zderzają się z brutalnością dorosłego życia. 

Rozmawia: Aneta Pastuszka

Frombork: ks. Jacek Wojtkowski proboszcz Archikatedry we Fromborku 

 

Rozmawia: Aneta Pastuszka

Andrzej Sawicki dyr. spółki Tramwaje Elbląskie 

 

Rozmawia: Aneta Pastuszka

Elbląg: Nowa cerkiew prawosławna oddana do użytku 

O historii powstania nowej cerkwi w Elblągu, jej projekcie, trudnościach w budowie oraz radości parafian, którzy tegoroczne święta Bożego Narodzenia mogli już świętować w nowej świątyni rozmawiamy z ks. Andrzejem Sroką, proboszczem parafii greckokatolickiej.

Rozmawia: Aneta Pastuszka

Pasłęk: Czas zamknięty w czasie


Liczący prawie sto lat zabytkowy zegar przeszedł gruntowny remont i wrócił na wieżę kościoła św. Bartłomieja w Pasłęku. Jego twórcą jest słynny zegarmistrz Johann Friedrich Weule.

Rozmawia: Aneta Pastuszka

Teresa Miłoszewska – czterdzieści lat minęło

Dobry duch i twórczyni Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. W CSE „Światowid” w Elblągu przepracowała ponad czterdzieści lat.

Rozmawia: Aneta Pastuszka

„Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy”


Zarys dziejów tego potężnego plemienia bałtyjskiego, słynącego ze swej waleczności, a zamieszkującego w średniowieczu tereny Sulwalszczyzny.


Rozmawia: Aneta Pastuszka

Ogrody starości 

Słowo „starość” niemal we wszystkich dzisiejszych społeczeństwach zostało symbolicznie wyalienowane z publicznej dyskusji. Powoduje to, że często potrzeby seniorów umykają…

Rozmawia: Aneta Pastuszka

Kościół w Mariance

Prawo

Zdrowie