„Niech to słoneczko świeci przez całe życie”. Dzień Kobiet w UTWiON

Fot. Mateusz Misztal
Fot. Mateusz Misztal

Słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych świętowały dziś w Bibliotece Elbląskiej. Było muzycznie, humorystycznie i kwieciście.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. I właśnie w tym dniu spotkały się słuchaczki UTWiON. Piątkową uroczystość otworzyły młode i zdolne wokalistki z zespołu Diamenty działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury.

– Dużo zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń – mówił do pań Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

– To dzień, w którym chcemy podkreślić znaczenie jakie kobiety wnoszą w życie każdego z nas. Czego wam życzyć? Pewnie tego, żeby to nie był tylko ten jeden dzień – 8 marca, a żeby to trwało przez cały rok, żeby szacunek do was wszystkich, był ze strony męskiej, naszych dzieci. I, żeby – tak jak to dziś widzimy, Wszechmogący zaświecił słoneczko – to słoneczko świeciło przez całe życie, żeby dopisywało zdrowie, żebyście chciały być kreatywne, żebyście wierzyły w to, że to wy na swoich barkach bardzo często dbaliście o ciepło rodzinne, o wychowanie dzieci, łącząc je z własną pracą – zaznaczył Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej. – To wy jesteście takimi osobami, które kształtują to, co się wokół nas dzieje. Życzę wytrwałości, bądźcie dla siebie piękne, zdrowe i byście były takimi osobami, które potrafią zmienić szarą rzeczywistość w kolorowy świat – dodał.

Po przemówieniach scenę zajęły słuchaczki UTWiON, które przeniosły zgromadzonych gości w muzyczny świat. W tym czasie prezydent wraz z v-ce prezydentem wręczyli zgromadzonym paniom tulipany.

Czego życzyć paniom w dniu ich święta?

– Zdrowia przede wszystkim, ale też tej wspaniałej aktywności, którą mają, pasji, zainteresowań, które realizują. I życzymy, by nadal mogły te swoje pasje realizować, żeby były szczęśliwe, żeby były kochane, żeby spełniły się ich wszystkie marzenia i te prywatne i te czasem jeszcze zawodowe, bo przecież nie tylko seniorki dziś świętują. I, żebyście wy – panowie – nas kochali – mówi Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta Elbląga ds. seniorów.

UTWiON jest miejscem aktywności seniorów. W tym roku jest 225 słuchaczy. Ok. 80 proc. osób stanowią tam jednak panie. Poza zdobywaną wiedzą podczas wykładów – śpiewają i tańczą. Powstał także kabaret „Ale Babki”. Nie brakuje również aktywności fizycznej.

– Mamy gimnastykę rehabilitacyjną przy ul. Królewieckiej, w Centrum Rehabilitacji na Karowej w MOSiR, nordic walking, sekcję tenisa stołowego, sekcję rowerową, sekcję turystyczną – wylicza Teresa Urban. – Są też sekcje, w których panie mogą swoje pasje realizować. Jest malarstwo, lektorat z języka angielskiego, sekcja relaksacyjna i wykłady z różnych dziedzin, które odbywają się raz w tygodniu.

Print Friendly, PDF & Email