„Modelką i modelem można być w każdym wieku”

Fot. Mateusz Misztal

Dzienny Dom Senior+ wraz z Ochotniczym Hufcem Pracy zorganizował dziś wiosenny pokaz mody. Panie w wyjątkowych stylizacjach pokazały się na czerwonym dywanie. Najważniejsza tego dnia była jednak międzypokoleniowa integracja.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

– Dzisiejszy dzień jest przykładem, że modelką i modelem można być w każdym wieku – podkreśliła na wstępie dzisiejszego wydarzenia dyrektor DPS Niezapominajka Izabela Misiak, dziękując wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia.

– Dzisiejszy pokaz mody zainicjowany został przez panią Dorotę Perlejewską z Ochotniczego Hufca Pracy w Elblągu. Współpracowaliśmy dziś z młodzieżą z OHP, z dziewczynami – fryzjerkami i z panami, którzy uczą się na profilu stolarskim – mówi Sylwia Rzodkiewicz, kierownik Dziennego Domu Senior+. – Pierwszy raz zrobiliśmy coś takiego w naszej placówce. Widzimy jak młodzież i seniorzy się angażują, więc kolejny pokaz będzie jesienią. Było dziś dużo zabawy i takiej międzypokoleniowej integracji – dodaje.

W dzisiejsze wydarzenia zaangażowała się młodzież z OHP. W przedsięwzięciu wzięło udział 16 chłopców, którzy prowadzili seniorów po czerwonym dywanie i 16 dziewczyn, które wcześniej zadbały o makijaż i stylizacje.

– Chodzimy też do Niezapominajki, odwiedzamy tam seniorów i dbamy o ich włosy, strzyżemy, układamy, i wtedy też narodził się pomysł, by zrobić pokaz mody i zaangażować chłopców, przyszłych stolarzy, by jako modele przeprowadzili seniorów po czerwonym dywanie – mówi Dorota Perlejewska, komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Elblągu. – Chłopcy się bardzo stresowali, nie czuli się na siłach, ale dali radę, przeszli ze starszymi osobami przez ten czerwony dywan. Ten czerwony dywan jest jednak tylko takim symbolem. Najważniejsze jest to, że chłopcy wzięli seniorów pod rękę, uśmiechnęli się, powiedzieli miłe słowo, zaopiekowali się nimi, otworzyli się na starsze osoby – dodaje.

Pokaz mody wywołał wiele entuzjazmu wśród seniorów. Na ich twarzach gościły uśmiechy. Po pokazie przyszedł czas na część nieoficjalną podczas, której królowała muzyka i taniec, a seniorzy z Dziennego Domu Senior+ nie raz już udowodnili, że do tańca w ogóle nie trzeba ich namawiać.

Print Friendly, PDF & Email