„Z otwartym sercem na potrzeby innych”. Poznaliśmy kolejnych Wspaniałych

Fot. Mateusz Misztal

W środę (27.03) w Ratuszu Staromiejskim odbyła się XXVI Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Podczas uroczystości poznaliśmy także laureata, który będzie reprezentował Elbląg podczas ogólnopolskiej części.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Galę muzycznie rozpoczęli Anna Boruszka i Marceli Józefowicz z zespołu Diamenty, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Zaśpiewali oni utwór grupy LemON – „Będę z Tobą”. Ten sam duet poprowadził dzisiejsze wydarzenie.

– Tak jak już tu powiedziano po raz 26 mamy galę podczas której możemy uhonorować naszych młodych elblążan, elblążan z otwartym sercem na potrzeby innych – mówił podczas dzisiejszej uroczystości Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Przypomnę, że nasi wolontariusze zdobywali laury w konkursie ogólnopolskim. Mam nadzieję, że również laureaci dzisiejszej gali będą uhonorowani dalszymi nagrodami, bo (…) trzeba powiedzieć to jednoznacznie, od 26 lat mamy wspaniałych elblążan, młodych ludzi, którzy reprezentują nie tylko samych siebie, ale i – również na gali ogólnopolskiej – nasze miasto – dodał. Kończąc swoje przemówienie prezydent, złożył wszystkim obecnym na sali świąteczne życzenia z okazji zbliżającej się Wielkanocy.

Później przyszedł czas na wręczenie nagród ósemce, która w tym roku decyzją jury została wyróżniona. Do grona „elbląskich wspaniałych” dołączyli:

• Nikola Orzoł – Szkoła Podstawowa nr 15

• Antonina Sawicka – Szkoła Podstawowa nr 15

• Urszula Mincewicz – Szkoła Podstawowa nr 18

• Wiktoria Poleszczuk – Szkoła Podstawowa nr 18

• Lena Ananicz – I Liceum Ogólnokształcące

• Julia Cimofiej – Zespół Szkół Gospodarczych

• Adrian Czarnota – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych

• Sara Binkowska – Bursa Szkolna nr 2

– Jestem bardzo zadowolona z efektów projektu PRZYnitka. Wyszło lepiej niż wszyscy zakładaliśmy. I jestem też bardzo szczęśliwa, że ten projekt nie skończył się rok temu w marcu, tylko trwa do dziś – mówi Julia Cimofiej. – Ten projekt był pracą zespołową i muszę tu pozdrowić i docenić Dominikę, Karolinę, Dionizego i Oliwię, którzy pracowali razem ze mną przy tym projekcie.

Julia jest wolontariuszką od 6 lat. Brała udział w wielu akcjach organizowanych przez szkolne koło Caritas. Uczestniczyła w świątecznych zbiórkach żywności, współpracowała z Elbląskim Hospicjum. Kocha zwierzęta więc znajduje też czas, by wspierać Elbląskie Schronisko dla zwierząt. Co roku bierze udział w akcji Żonkilowe Pola Nadziei. Uczestniczy w kwestach szkolnych i ulicznych na terenie Elbląga. Prowadziła zajęcia z przedszkolakami i osobami z niepełnosprawnościami. Czynnie wspierała także akcje związane z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Jest również inicjatorką wspomnianego już projektu PRZYnitka.

To właśnie Julia będzie reprezentowała Elbląg w ogólnopolskiej części konkursu. Gala finałowa odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

– Sam fakt, że jadę do Warszawy, że zostałam w ten sposób doceniona, jest już ogromnym wyróżnieniem i jest to dla mnie coś niesamowitego, a to, co stanie się w Warszawie, to zobaczymy w Warszawie – uśmiecha się laureatka 26. Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. – Są już jakieś pomysły (na kolejne projekty – przyp. red.), ale nie będę na razie nic zdradzać. Powiem tylko tyle, że będzie to związane z czymś artystycznym – dodaje.

W trakcie uroczystości nagrodzono także opiekunów szkolnych kół wolontariatu z placówek, do których uczęszczają tegoroczni laureaci. Galę zwieńczył występ zespołu Diamenty z elbląskiego MDK.

Print Friendly, PDF & Email