Bydgoszcz: Radni zdecydowali. Szpital Miejski dla Politechniki

Bydgoszcz: Radni zdecydowali. Szpital Miejski dla Politechniki
Fot. UM Bydgoszcz

Bydgoscy radni zdecydowali o przekazaniu w formie darowizny obiektów Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego na rzecz Politechniki Bydgoskiej.

Dokładnie rok temu radni wyrazili wolę przekazania Politechnice Bydgoskiej szpitala miejskiego. Rektor uczelni prof. Marek Adamski w piśmie przesłanym do władz miasta stwierdził, że przekazanie Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego umożliwiłoby w najlepszy sposób kształcenie studentów medycyny i dałoby też możliwość rozwoju szpitala.

Przypomnijmy, że Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich od nowego roku akademickiego planuje rozpocząć kształcenie na Wydziale Medycznym, na kierunku lekarskim. W ramach rekrutacji przyjętych ma zostać 60 osób.

W środę (24.04) bydgoscy radni zdecydowali o przekazaniu w formie darowizny politechnice Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego z jednoczesnym zastrzeżeniem, że darowizna może zostać cofnięta, gdyby szpital nie był wykorzystany przez uczelnię, albo wykorzystany w sposób sprzeczny z umową.

– Dziękuję bardzo za tę decyzję. Przysłuży się ona nie tylko rozwojowi naszej uczelni, ale też i całej Bydgoszczy – mówił zaraz po głosowaniu prof. Marek Adamski.

Politechnika Bydgoska przejąć ma szpital na przełomie II i III kwartału br. Jak zapowiedział rektor uczelnia planuje inwestycję w infrastrukturę szpitala.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email