Trwa budowa kąpieliska. Na jakim jest etapie?

Trwa budowa kąpieliska. Na jakim jest etapie?
Fot. Mateusz Misztal

W piątek (5 kwietnia) prezydent Elbląga wraz z kierownikiem inwestycji mówili o postępach prac przy budowie odkrytego kąpieliska, które powstaje przy CRW Dolinka. Obiekt ma być oddany do użytku w czerwcu 2025 roku.

– Dzisiaj można gołym okiem zobaczyć, że wszystkie prace rozbiórkowe zostały wykonane, nie ma już tych starych żelbetów, są w tej chwili prowadzone prace ziemne, jest przygotowywany grunt pod nieckę. Z tego co wiem, to na 3 tysiące pali 1,5 tys. jest już w ziemi. Dobrze, że mamy zimę łagodną, możemy realizować zadanie bez dodatkowych problemów – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Mam nadzieję, że termin – a jest to czerwiec 2025 roku – będzie dotrzymany i że będziemy mogli już zacząć korzystać z tego obiektu.

Fot. Mateusz Misztal

Jak zaznaczył kierownik budowy, są drobne opóźnienia spowodowane deszczową aurą w lutym, ale nie powinny one mieć wpływu na termin oddania inwestycji do użytku.

– Bardzo deszczowa zima, ciepła zima, doprowadziła do utrudnień w kwestii wykonania robót ziemnych. Mamy tutaj, pod niecką basenową, torfy i namuły – one były bardzo nawodnione, ale teraz, w marcu i kwietniu, pogoda jest dużo lepsza i wykonujemy prace głównie palowe i rozpoczynamy prace związane z robotami konstrukcyjnymi budynku północnego i zachodniego – mówi Krzysztof Kaliniewicz, kierownik budowy. – Niecka basenowa będzie wykonana z blachy nierdzewnej. Basen będzie składał się przede wszystkim z części rekreacyjnej, z części pływackiej, z części dzikiej rzeki, brodzika dla dzieci oraz – w części południowo-wschodniej – będzie pięć zjeżdżalni. Dodatkowo wschodnio-północna część to są boiska do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne i plac zabaw – dodaje.

Fot. Mateusz Misztal

Projekt zakłada także rozbudowę parkingu, budowę chodników, ogrodzenie terenu i zagospodarowanie zieleni. Obecnie wykonane jest ok 6-7 proc. całości inwestycji. Ma ona kosztować w sumie 90 mln 534 tys. zł. 71,8 proc. kosztów budowy (64 mln 998 tys.) to pieniądze pozyskane z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, edycja 2. Wykonawcą zadania jest firma Strabag.

Print Friendly, PDF & Email