Kino Światowid – premiery 26.04

Kino Światowid – premiery 26.04
Fot. nadesłane

Kolejne premiery – kolejna uczta filmowa dla kinomanów dużych i małych. Światowid serdecznie zaprasza!

Challengers

Wizjonerski twórca Luca Guadagnino przedstawia wybitne dzieło z gwiazdorską obsadą. „Challengers” od 26 kwietnia w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Tashia Duncan, która jako złote dziecko tenisa, w wyniku kontuzji, została bezkompromisową trenerką…na korcie i poza nim. Jej mąż jest mistrzem, który przeżywa zawodowy kryzys. Tashia postanawia przywrócić mu dawną chwałę, ale oboje czeka niespodzianka, kiedy przeciwnikiem okazuje się inny przebrzmiały czempion Patrick – jego były najlepszy przyjaciel i dawny chłopak Tashi. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, a napięcie sięga zenitu, Tashi musi zadać sobie pytanie, jaka będzie cena tej wygranej?

 • Reżyser: Luca Guadagnino
 • Produkcja: USA 2024
 • Obsada: Zendaya, Josh O’Connor, Mike Faist, Jake Jensen, Faith Fay, A.J. Lister, Scottie DiGiacomo
 • Czas: 146 min

***

Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia ponownie na wielkim ekranie! Rezolutna kotka już po raz czwarty zaprasza do kin na seanse pełne humoru, emocji oraz codziennych przygód. „Kicia Kocia w przedszkolu” od 26 kwietnia w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć!

Odcinki serialu, które zobaczycie w trakcie seansów:

 1. Kicia Kocia na placu zabaw – reż. Marta Stróżycka
 2. Kicia Kocia mówi: nie – reż. Marta Stróżycka
 3. Kicia Kocia i straszna burza – reż. Katarzyna Majsner
 4. Kicia Kocia majsterkuje – reż. Anna Błaszczyk
 5. Kicia Kocia na rowerze – reż. Marta Stróżycka
 6. Kicia Kocia w przedszkolu – reż. Anna Błaszczyk
 7. Dodatek interaktywny – Kicia Kocia mówi: „Pa, pa!”
 • Produkcja: Polska 2024
 • Czas: 42 min

***

Mój pies Artur

Jeden z najulubieńszych aktorów Hollywood, nominowany do Oscara i Złotych Globów – Mark Wahlberg powraca do kin w opartym na prawdziwych wydarzeniach filmie o zdumiewającej przyjaźni wyczynowego sportowca i przygarniętego przez niego psa o sercu zwycięzcy i odwadze na medal. „Mój pies Artur” od 26 kwietnia w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Miłośnik sportu i adrenaliny Michael Light staje przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Wraz z trzyosobową ekipą zaufanych zawodników przystępuje do Mistrzostw Świata w Rajdach Przygodowych na Dominikanie. Stając na starcie ekstremalnych zmagań, w czasie których – przez 10 dni – pieszo, kajakami i na rowerze będzie musiał pokonać prawie 700 kilometrów, Light nie przypuszcza, że wkrótce jego zespół rozrośnie się o dodatkowego członka. Będzie nim jedyny w swoim rodzaju, bohaterski pies – Artur. Połączeni nierozerwalną więzią człowiek i wierny czworonóg rzucą wyzwanie dżungli, falom, przepaściom i ograniczeniom własnych organizmów. To co wspólnie osiągną, napisze niebywałą historię, która poruszy i zachwyci cały świat.

 • Reżyser: Simon Cellan Jones
 • Produkcja: USA 2024
 • Obsada: Mark Wahlberg, Simu Liu, Juliet Rylance, Nathalie Emmanuel, Ali Suliman, Bear Grylls
 • Czas: 90 min

***

The Chosen 4. Odcinki 3 i 4

Przygotowany specjalnie dla kin dwugodzinny set czwartego sezonu opowiada najbardziej kulminacyjne wydarzenia Ewangelii. „The Chosen 4. Odcinki 3 i 4” od 26 kwietnia w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

„Boję się tego, co ma nadejść… Historia zbliża się do końca” – tymi słowami Jezusa rozpoczyna się kolejny, czwarty już sezon kultowego serialu The Chosen. Zdaniem jego twórcy, Dallasa Jenkinsa ten sezon będzie najbardziej emocjonalny ze wszystkich. Śmierć Jana Chrzciciela rozpoczyna ciąg najbardziej dramatycznych wydarzeń. Jezus zbliża się do pełnego zrealizowania ziemskiej misji. Proroctwa się wypełniają. Wybrani są zdezorientowani. Co się dalej zdarzy? Judasz, obracając w ręku srebrnikiem, walczy z pożądliwą pokusą. Marię Magdalenę przeszywa niespotykany lęk, gdy spogląda na kamienny grób. Jezus ukradkiem płacze. Śmierć, nieszczęście, katastrofa wiszą w powietrzu… Finał zbliża się wielkimi krokami.

 • Reżyser: Dallas Jenkins
 • Produkcja: USA 2023
 • Obsada: Jonathan Roumie, Paras Patel, Erick Avari, Shahar Isaac, Liz Tabish, Noah James, Lara Silva, George Harrison Xanthis, Vanessa Benavente, Abe Bueno-Jallad, Giavani Cairo, Joey Vahedi, Alaa Safi, Reza Diako, Austin Reed Alleman, Luke Dimyan, Amber Shana Williams, Kirk B.R. Woller, Brandon Potter, David Amito, Demetrios Troy, Paul Ben Victor, Zhaleh Vossough
 • Czas: 120 min
Print Friendly, PDF & Email