Pomóż wydać kulawą książeczkę

Pomóż wydać kulawą książeczkę
Fot. zrzutka.pl

Kulawa książeczka to bajki dla dzieci pisane wierszem. Opowiada o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. To także motywator dla dzieci, które na co dzień borykają się ze swoją niepełnosprawnością. Autor i pomysłodawca za pośrednictwem portalu zrzutka.pl zbiera środki na druk tej wyjątkowej książki.

Jak czytamy w opisie zbiórki, historie opisane na łamach książeczki opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami.

– Bohaterowie moich bajek to zwierzątka, postaci baśniowe lub istoty wymyślone przeze mnie, które w nienachalny i bezpieczny sposób oswajają dzieci a także rodziców z tematem inności, uczą prawidłowych zachowań względem osób z niepełnosprawnością a także pokazują, że niepełnosprawność lub inność nie jest przeszkodą w byciu szczęśliwym i samodzielnym – mówi Dawid Trzuskolas, pomysłodawca książki.

Dla autora praca nad książeczką była przyjemnością i wypełnieniem wolnego czasu wieczorem, gdy dzieci już poszły spać. Jak sam mówi: Cieszę się, że robię coś twórczego i moja aktywność może bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór tematu przez… no właśnie, dla kogo właściwie adresowana jest Kulawa? Uważam, że dzieci posiadają naturalnie wrodzoną ciekawość i zdolność przyjmowania świata takim jaki jest. Oznacza to że niepełnosprawność lub po prostu nieco inny wygląd ludzi nie jest dla nich problemem a raczej jednym z czynników poprzez który świat jest różnorodny. Po cóż więc pisać książeczkę dla dzieci wyjaśniającą im coś, z czego zrozumieniem nie mają absolutnie żadnego problemu? Niektóre dzieci podczas swojego poznawania świata napotykają na barierę którą jest postrzeganie go przez pryzmat tego jak odbierają świat ich rodzice, opiekunowie i całe środowisko w jakim się znajdują. Bariera ta nie jest winą osób dorosłych ale pewnych wyuczonych schematów w których żyją. Innymi słowy to jak dziecko postrzega na przykład osoby z niepełnosprawnością, jest odzwierciedleniem tego jak widzą je ich rodzice. Wśród osób dorosłych napotykamy całą gamę różnorakich opinii, wzorców zachowań, emocji i relacji odnoszących się do osób z niepełnosprawnością i nie zawsze są one poprawne. Z pomocą może im przyjść moja książeczka, która jest łatwa do odbioru przez dzieci ale także może skłonić do refleksji rodziców. 

Jak sam pomysł na książeczkę powstał trzy lata temu, kiedy powstały pierwsze bajki. Następnie przyszła kolej na rysunki – też wykonywane samodzielnie przez autora, by w końcu uznać, że książeczka jest już gotowa by trafić w ręce najmłodszych. Pozostał jeszcze tylko jeden problem – druk.

– Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny w drukarniach, nie będę w stanie pokryć kosztów potrzebnego nakładu. Uważam, że książka już na chwilę obecną ma sporą rzeszę swoich fanów, osób które na bieżąco śledzą moją stronę internetową i czekają na jej wydanie. Nakład jakiego obecnie potrzebuję to 500 egzemplarzy. Kulawa książeczka powstanie, tak postanowiłem i tego się wciąż trzymam – podsumowuje autor.

Link do zrzutki TUTAJ

Link do strony na Facebooku – TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email