Ustawa o trzynastej emeryturze z podpisem Prezydenta

Ustawa o trzynastej emeryturze z podpisem Prezydenta
Fot. Igor Smirnow / KPRP

Ustawa o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów została wczoraj uroczyście podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Oznacza to, że większość seniorów już w kwietniu otrzyma dodatkowe świadczenie. Emerytura Plus wesprze domowe budżety ok. 9,8 mln emerytów i rencistów.

Zgodnie z ustawą świadczenie będzie wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2020 r. to 1200 zł brutto.

Prezydent już wcześniej zapowiadał podpisanie wspomnianej ustawy. – Jeżeli trafi do mnie, a wierzę w to głęboko, że trafi, możecie Państwo być spokojni, że także i to świadczenie zostanie podpisane, dlatego że ono jest polskim emerytom zwyczajnie potrzebne. Zawsze powtarzam: dla mnie jest bardzo ważne to, żeby moim Rodakom podnosił się poziom życia – powiedział. Poinformował ponadto, że obecnie trwają prace nad dodatkowymi programami dla seniorów w zakresie ochrony zdrowia.

„Trzynastki” wypłacone zostaną osobom pobierającym emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury oraz renty rolników, emerytury i renty służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, renty strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Po podpisaniu ustawy, które odbyło się w Żyrardowie, Prezydent spotkał się z seniorami uczestniczącymi w Międzypokoleniowym Dniu Aktywności.

Oprac. Red.
Źródło: prezydent.pl
Fot. Igor Smirnow / KPRP
Print Friendly, PDF & Email