Od 1 stycznia nie „500+” a „800+”. Prezydent podpisał ustawę

Od 1 stycznia nie „500+” a „800+”. Prezydent podpisał ustawę
Fot. Marek Borawski / KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał dziś (7 sierpnia) ustawę z dnia 7 lipca 2023 roku o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Na mocy nowelizacji wysokość świadczenia wychowawczego wzrośnie od 1 stycznia 2024 r. z kwoty 500 zł do 800 zł.

Zmiana wysokości pobieranego świadczenia wychowawczego nastąpi z urzędu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku przez osobę pobierającą świadczenie.

– Potrzebujemy rozwoju Rzeczypospolitej, potrzebujemy rozwoju społecznego, demograficznego. Tym największym oparciem dla rozwoju jest rodzina – podkreślił Prezydent.

– I nigdy nie mieliśmy wątpliwości – my, jako obóz polityczny, jako ludzie, którzy od lat zajmują się polityką w Rzeczypospolitej, że to właśnie rodzina wymaga szczególnego pietyzmu, szczególnego wsparcia ze strony państwa – dodał.

W uroczystości w Tarczynie wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, a także szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

– Od 1 stycznia 2024 roku świadczenie tzw. 500 plus staje się świadczeniem 800 plus – podkreślał Andrzej Duda. – Czy to jest dużo? Ja osobiście uważam, że to dużo. Bo jeżeli do tej pory było 500 zł, a teraz będzie 800 zł – to jest to 60 procentowy wzrost świadczenia – mówił.

Prezydent ocenił, że to realny wzrost wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci. – I za to z całego serca dziękuję panu premierowi, rządowi i wszystkim parlamentarzystom, którzy za tym świadczeniem głosowali – zaznaczył.

prezydent.pl
Print Friendly, PDF & Email