Nie daj się oszukać fałszywym energetykom

Nie daj się oszukać fałszywym energetykom
Fot. Adminstrator

We wtorek 10 września o godzinie 15 w siedzibie elbląskiego oddziału Ligi Kobiet Polskich przy Grunwaldzkiej 31 odbędzie się spotkanie otwarte podczas którego elblążanie dowiedzą się jak nie paść ofiarą oszustów korzystających ze zmian w tzw. ustawie prądowej i co zrobić, jeśli podpisali już niekorzystną dla siebie umowę na dostawę energii.

Znowelizowana „ustawa prądowa” weszła w życie 29 czerwca tego roku. Nie zmieniła jednak rozwiązań dla gospodarstw domowych. Dlatego jeśli ktokolwiek puka do naszych drzwi podając się za pracownika elektrowni albo mówi, że przysłał go do nas zakład energetyczny i twierdzi, że w związku z nowelizacją ustawy musimy zaktualizować umowę na dostawę prądu – jest oszustem. O tym jak wielu elblążan dotyka ten problem, codziennie przekonuje się Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów, który poprowadzi wtorkowe spotkanie.

Uczestniczyć w nim będą również funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu, którzy przedstawią pozostałe przykłady zagrożeń związanych z wpuszczaniem do domów osób o nieznanej tożsamości.

Odbędzie się ono w elbląskiej siedzibie Ligi Kobiet Polskich przy Grunwaldzkiej 31.

– Organizujemy je w ramach programu pn. „Srebrny Uniwersytet – Aktywizacja i przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych”, bo to właśnie seniorzy najczęściej padają ofiarami oszustów – mówi Danuta Janczuk, przewodnicząca LKP w Elblągu. – Ale jest to spotkanie otwarte, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką, niezależnie od wieku – dodaje.

Liga w najbliższym czasie planuje kolejne spotkania i warsztaty. Będą dotyczyły m.in. cyberprzestępczości, zagrożeń płynących z przyjmowania ofert uczestniczenia w tzw. pokazach, na których nieuczciwi sprzedawcy stosując szereg socjotechnicznych sztuczek oferują nam zakup urządzeń gospodarstwa domowego lub urządzeń paramedycznych jak materace i sprzęt do masażu po wielokrotnie zawyżonej cenie. W planach są również warsztaty z zakresu promocji i profilaktyki zdrowia oraz warsztaty kulinarne.

– Wszystkie te działania planujemy na wrzesień i październik – mówi Danuta Janczuk. – Niezależnie od tego w naszej siedzibie przy Grunwaldzkiej można korzystać z porad prawnych, wsparcia psychologów, czy mediatorów. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Liga Kobiet Polskich oddział terenowy w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email