Grażyna Kluge Przewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu

Grażyna Kluge Przewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu
Fot. Tomasz Paradowski

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta nowi radni oraz prezydent miasta złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano też Przewodniczącego Rady Miejskiej i jego zastępców.

Jednym z punktów, po odebraniu ślubowania od nowo wybranych radnych i prezydenta miasta, sesji IX kadencji Rady Miejskiej w Elblągu był m.in. wybór przewodniczącego rady. Grażyna Kluge była jedyną kandydatką na to stanowisko. Decyzja radnych była jednogłośna, wszyscy zagłosowali za tą kandydaturą.

– Dziękuje wszystkim za zaufanie. To dla mnie honor i zobowiązanie móc zostać Przewodniczącym Rady Miejskiej. Obiecuję wypełniać stojące przede mną zadania sumiennie i rzetelnie. Rok 2024 jest rokiem wielu zmian i wyzwań, jakie stoją również przed samorządem, wierzę, ze wspólnie sprostamy im dla dobra naszego miasta. Chciałabym byśmy wszyscy pamiętali o tym, ze jesteśmy tutaj, pracujemy dla mieszkańców naszego miasta, to oni nas wybrali, nam zaufali – mówiła po wyborze nowa Przewodnicząca Rady Miejskiej.

Następnie, również w tajnym głosowaniu, wybrano troje jej zastępców. Zostali nimi: Małgorzata Adamowicz, Antoni Czyżyk i Rafał Traks.

Kolejna część pierwszej sesji RM ma się odbyć w czwartek, 9 maja, kiedy to, radni wybiorą składy poszczególnych komisji.

Print Friendly, PDF & Email