Rozpoczęła się XII edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Od piątku (10 maja) mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje projektów, które ich zdaniem zmienią Łódź.
– To właśnie łodzianie wiedzą najlepiej, czego potrzeba im i ich sąsiadom. Do spełnienia marzeń wystarczy odrobina zaangażowania i świetny pomysł. Na realizację tych najlepszych miasto przeznaczy niemal 35 mln zł – informuje łódzki Urząd Miasta.
Wnioski można składać do 3 czerwca przez internet (formularz jest dostępny na stronie lodz.pl/bo) lub do 20 maja w formie papierowej w siedzibie Fabryki Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10.
We wniosku należy wskazać przedmiot i miejsce realizacji inwestycji, a także jej szacunkowy koszt. Projekty mogą być osiedlowe i ponadosiedlowe, dotyczące m.in. zieleni, polityki komunalnej, infrastruktury, kultury czy edukacji i sportu. Te, które spełnią wszystkie wymagania, zostaną dopuszczone do głosowania zaplanowanego na październik.