Katarzyna Wiśniewska pierwszym wiceprezydentem

Katarzyna Wiśniewska pierwszym wiceprezydentem
Fot. Rafał Sułek

Dotychczasowa dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury została dziś (7 maja) przedstawiona przez Prezydenta Elbląga Michała Missana jako pierwsza wiceprezydent.

Pani Katarzyna Wiśniewska obejmie oficjalnie obowiązki pierwszego wiceprezydenta Elbląga w środę. Podlegać jej będą departamenty: strategii i rozwoju, urbanistyki i architektury, inwestycji, gospodarki nieruchomościami i geodezji, Zarząd Dróg i departament zamówień publicznych.

– Nas łączy z panią wiceprezydent, jedna bardzo ważna rzecz: My kochamy Elbląg. Druga bardzo ważna rzecz, to są kompetencje pani dyrektor i praca którą wykonuje. Mam wrażenie, że jesteśmy w przededniu dynamicznego rozwoju Elbląga, a strategiczne podejście do rozwoju miasta, jakie ma nowa pani wiceprezydent, będzie dodatkowym atutem dla Elbląga. W kampanii mówiłem, że będę opierał się o rzeczy realne i na fachowcach. Pani wiceprezydent nie jest z żadnej partii politycznej, ani z żadną formacją nie jest związana. Jest dyrektorem bardzo fachowego departamentu, który planuje rozwój naszego miasta, stąd uważam, ze jest to bardzo dobra decyzja i takich osób nasze miasto potrzebuje – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Michał Missan. – Warto również wspomnieć, że pani wiceprezydent pisze obecnie doktorat. Ja bardzo sobie cenię osoby, które się uczą i podnoszą swoje kompetencje. Sam przez wiele lat tak robiłem, by być w tym miejscu, gdzie jestem dzisiaj. Niech to będzie dobry prognostyk dla pani Kasi – dodał prezydent.

Prezydent podczas dzisiejszej konferencji zaznaczył również, że nie przewiduje na razie jakiś większych zmian kadrowych w urzędzie. Decyzje kadrowe będą uzależnione od pracy zgodnie z moimi oczekiwaniami.

– Tak jak zapowiadałem w kampanii, nie jest moim celem krzywdzenie ludzi i nie czerpię z tego jakiejś satysfakcji. Wszyscy po kampanii wyborczej, również w urzędzie, wchodzimy w nową rzeczywistość z czystą kartą i zapisujemy ją od nowa – podsumował Michał Missan.

– To jest propozycja można powiedzieć niemal z ostatniej chwili. Nie zastanawiałam się nad odpowiedzią zbyt długo, dlatego że znam urząd, od 20 lat tutaj pracuję. Pan prezydent poznał mój styl pracy przez ostatnie cztery lata. Uznałam to za zaszczyt, że akceptuje, to co robię i w jaki sposób. Kocham Elbląg, jestem stąd. Tutaj skończyłam SP nr 9, I LO, po studiach, do pracy wróciłam tutaj do Miejskiego Biura Urbanistycznego, potem do Departamentu Urbanistyki i Architektury. Przez ostatnie lata mieliśmy przyjemność z panem prezydentem współpracować ze sobą. Mam również nadzieję, że koleżanki i koledzy z urzędu, z którymi bardzo się lubimy i ze sobą współpracujemy, będą zadowoleni z tej decyzji – mówiła podczas konferencji wiceprezydent Katarzyna Wiśniewska. – Dlaczego zdecydowałam się przyjąć propozycję objęcia funkcji wiceprezydenta? W takim towarzystwie fajnie jest robić rzeczy większe niż się do tej pory robiło. Mamy wspaniałych, merytorycznych urzędników a praca z nimi będzie dla mnie przyjemnością – podsumowała.

Jak dodała, najważniejszą kwestią dla Elbląga dziś jest plan ogólny, który wymusza reforma planowania przestrzennego.

– Będziemy go wspólnie tworzyć a mamy na to czas do końca przyszłego roku. Żeby potem zgodnie z ustawą móc uchwalać plany i wydawać pozwolenia na budowę, żeby można było wydawać decyzje o warunkach zabudowy – mówi wiceprezydent Wiśniewska.

Print Friendly, PDF & Email