Jak wychowywać dziecko? Warsztaty dla rodziców

Jak wychowywać dziecko? Warsztaty dla rodziców
Fot. Adminstrator

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu zaprasza rodziców/ opiekunów prawnych zainteresowanych rozwijaniem swojego potencjału wychowawczego do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach edukacyjno – profilaktycznych. To cykl spotkań, podczas których rodzice będą mogli poszerzać swoją wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz rozwinąć umiejętności, które pozwolą im lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych.

Wychowanie dzieci w dzisiejszych czasach nie należy do łatwych zadań. Z jednej strony wydaje się nam, ze chcąc wychowywać swoje dzieci tak jak nas wychowano postępujemy słusznie. Z czasem okazuje się, że nie zawsze to działa lub przynosi znacznie inne skutki niż mogłoby się nam wydawać. Rozwiązaniem mogą być warsztaty organizowane przez TPD, które mają pomóc rodzicom znaleźć najlepsze rozwiązania w zakresie rozmawiania ze swoimi dziećmi i budowania swojego rodzicielskiego autorytetu.

– Podpowiemy także, po co ustalać reguły i jak konsekwentnie się ich trzymać, jak mądrze formułować swoje oczekiwania wobec dziecka oraz jak motywować je do nauki. Nie zabraknie informacji o tym, jak reagować w sytuacjach trudnych i konfliktowych, kiedy dziecko ma na dany problem zupełnie inne spojrzenie niż rodzic – mówi Monika Kozieja z TPD w Elblągu.

Rodzice poznają metody, jak kształtować postawy wolne od agresji i jak radzić sobie z agresją. Uczestnicy poznają również zagadnienie przemocy w rodzinie, jej źródła, mechanizmy oraz konsekwencje. Rodzice poznają także przyczyny wchodzenia młodzieży w uzależnienia i zobaczą od czego młodzież może się uzależnić oraz jak w takiej sytuacji pomóc swojemu dziecku.

Warsztaty są organizowane w ramach projektu „Edukacja rodziców kluczem do lepszej przyszłości ich dzieci” – warsztaty edukacyjno – profilaktyczne dla rodziców/opiekunów prawnych z Elbląga w zakresie problematyki uzależnień i przemocy. Zadanie realizowane w okresie od 01.09.2019 r. do 30.11.2019 r. dofinansowano ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email