AI w Instytucjach Kultury – wykład i warsztaty

AI w Instytucjach Kultury – wykład i warsztaty
Fot. nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na wykład i warsztaty pt. „AI w Instytucjach Kultury”. Zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej mogą wziąć udział przedstawiciele instytucji, organizacji pozarządowych czy firm i przedsiębiorstw. Wtorek, 7 maja godz. 11:00.

Nadchodzące szkolenie „AI w Instytucjach Kultury” zaprojektowano jako kompleksowe wydarzenie edukacyjne, składające się z części wykładowej oraz warsztatowej. W trakcie sesji wykładowej uczestnicy zgłębią wiedzę na temat wpływu sztucznej inteligencji (AI) na szeroko rozumianą kulturę, jak również poznają, w jaki sposób AI może ułatwiać i usprawniać pracę w instytucjach kultury. Omówione zostaną również istotne zagadnienia prawne związane z wykorzystaniem AI. W części warsztatowej uczestnicy będą mieli okazję do praktycznego poznania kluczowych narzędzi AI do generowania tekstów, grafik, lektorów i napisów. Nauczą się także efektywnie formułować polecenia dla AI (prompting), co znacząco podniesie ich umiejętności praktyczne w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii.

BIO prowadzącego:

Łukasz Szczepańczyk – specjalista ds. technologii i narzędzi AI w Fundacji Pro Cultura, mobilny doradca sektora 3.0 i latarnik Polski Cyfrowej. Od 2008 roku działa w sektorze pozarządowym, członek rady programowej Fundacji Orange, trener kompetencji cyfrowych, ekspert programu Równać Szanse. Wspiera organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury w zakresie technologii i optymalizacji procesów zarządzania.

Data: 07.05.2024 r., od godz. 11:00
Miejsce: CSE „Światowid” w Elblągu, Galeria Nobilis

  • wykład: godz. 11:00 – 12:30,
  • warsztaty: godz. 13:00 – 15:00 (można mieć swój komputer)

Koszt:
25 zł – wykład
50 zł – wykład + warsztaty


Bilety można nabyć:

  • online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
  • w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
  • w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.
Print Friendly, PDF & Email