Jak będzie wyglądał system iPFRON+? Fundusz rozpoczyna realizację projektu

Jak będzie wyglądał system iPFRON+? Fundusz rozpoczyna realizację projektu
Fot. PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza wszystkich zainteresowanych do konsultacji dotyczących projektu pn. „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia osób niepełnosprawnych wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – system iPFRON+”

W wyniku realizacji projektu zostanie stworzony i wdrożony zintegrowany system informatyczny iPFRON+, który zapewni kompleksową elektroniczną obsługę programów i zadań realizowanych bezpośrednio przez PFRON w postaci e-usługi niewymagającej wizyty w Funduszu.

Projekt realizowany będzie do 2023 roku. Wdrożenie wersji produkcyjnej systemu iPFRON+ planowane jest w maju 2022 r. W kolejnych latach system będzie rozwijany przez PFRON w oparciu o doświadczenia użytkowników.

Stąd też, już dziś Fundusz zaprasza wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych współpracą przy tworzeniu systemu iPFRON+ do wzięcia udziału
w konsultacjach dotyczących projektowania ergonomii systemu. Zgromadzone w ten sposób doświadczenia przyczynią się do stworzenia nowoczesnego systemu informatycznego, maksymalnie dopasowanego do potrzeb odbiorców.

Konsultacje odbywać się będą w formie warsztatów on-line oraz spotkań stacjonarnych organizowanych w różnych częściach kraju (w zależności od sytuacji epidemiologicznej kraju), finansowanych w zakresie zakwaterowania i wyżywienia ze środków projektu.

Udział w spotkaniach roboczych jest dobrowolny i nie przewidujemy wynagrodzenia za uczestnictwo.

Fundusz zaprasza wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy chcą mieć realny wpływ na kształt tworzonego systemu, do przesyłania zgłoszeń na adres: ngo.ipfronplus@pfron.org.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc podejmiemy współpracę tylko z wybranymi organizacjami.

Więcej in formacji na temat projektu znaleźć można TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email