Gdynia: Złóż wniosek o świadczenie na szkolną wyprawkę

Gdynia: Złóż wniosek o świadczenie na szkolną wyprawkę
Fot. logo programu

Rusza przyjmowanie wniosków o świadczenie Dobry start 300+ w formie papierowej. To jednorazowe wsparcie dla uczniów na nowy rok szkolny. Wnioski można składać poprzez wrzutnię, pocztą, a w wyjątkowych sytuacjach także osobiście.

Wcześniej, bo już w lipcu rozpoczęło się przyjmowanie dokumentów drogą elektroniczną. I właśnie ta forma jest wciąż najbezpieczniejsza i najbardziej zalecana. Od 1 sierpnia można również składać wnioski papierowe o zasiłek rodzinny i fundusz alimentacyjny.

Dobry start 300+ to program rządowego wsparcia dla uczniów i ich rodzin. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole – aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku osób z niepełnosprawnościami, które uczą się w szkole, jest ono przyznawane do ukończenia przez nich 24 lat. Ten rodzaj wsparcia jest wypłacany bez względu na wysokość dochodów rodziny.

Od początku lipca miasto Gdynia wypłaciło już szkolną wyprawkę dla ponad 8,5 tysiąca dzieci. Łącznie to ponad 2,5 miliona złotych.

Aby otrzymać świadczenie, należy złożyć odpowiedni wniosek. W lipcu ruszyło ich przyjmowanie online – poprzez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Teraz odpowiednie dokumenty będzie można złożyć również w formie papierowej.

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gdyni od 1 sierpnia rozpoczyna przyjmowanie wniosków papierowych poprzez wrzutnię w budynku gdyńskiego magistratu, pocztą lub osobiście. W taki sposób, poza podaniami o świadczenie Dobry start 300+, można także wnioskować o zasiłek rodzinny oraz wsparcie z funduszu alimentacyjnego. Najbardziej zalecaną formą jest jednak składanie wniosków drogą elektroniczną lub ewentualnie przez wrzutnię. A to ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa i konieczność ograniczania personalnego kontaktu .

Osobiste składanie wniosków będzie możliwe tylko w wyjątkowych i uzasadniowych przypadkach po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Aby umówić termin, należy przesłać swoje dane (imię i nr telefonu z dopiskiem „Wizyta”) na adres mailowy: rds@gdynia.pl i czekać na kontakt pracownika.

Czas oczekiwania na wizytę będzie uzależniony od ilości zgłoszeń – ze względu na zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Podczas wizyty wymagane jest stosowanie maseczki ochronnej, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego przed wejściem. W pomieszczeniu może znajdować się tylko tyle osób, ilu jest obsługujących pracowników. Dlatego do pokoju należy przychodzić pojedynczo.

Print Friendly, PDF & Email