ZUS: Wnioski o środki na wyprawkę szkolną tylko do końca listopada

ZUS: Wnioski o środki na wyprawkę szkolną tylko do końca listopada
Fot. Pixabay

Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie 300 plus na zakup wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” powinni się pośpieszyć. Mają na to czas tylko do końca listopada.

W ramach programu „Dobry Start” rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Prawo do wsparcia ma każde dziecko, które uczy się w szkole do ukończenia 20. lub 24. roku życia w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Wnioski z programu „Dobry Start” można składać do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie, na cztery sposoby, przez: aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość internetową oraz portal Emp@tia. Cała korespondencja, która dotyczy świadczenia odbywa się przez PUE ZUS, również wtedy, gdy wniosek został złożony w inny sposób. Dlatego jeśli ktoś jeszcze nie ma profilu na platformie, powinien go założyć. Instrukcja jak to zrobić znajduje się na stronie zus.pl. Pieniądze są wypłacane jedynie na rachunek bankowy podany we wniosku.

– Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku mają czas tylko do końca listopada. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców do złożenia wniosku w odpowiednim czasie, aby zapewnić swoim dzieciom potrzebne materiały szkolne na kolejny rok nauki – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. – Aby to zrobić niezbędny jest dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli takie jest wystawione. Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły do której uczęszcza. Jeżeli rodzic lub opiekun złoży wniosek w listopadzie, pieniądze trafią na konto najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy.

Print Friendly, PDF & Email