Przygotowania do Wielkanocy. 500 paczek gotowych

Przygotowania do Wielkanocy. 500 paczek gotowych
Fot. Zygmunt Gołąb

Pięknej, corocznej tradycji stało się zadość. Już w wielkanocną niedzielę 500 świątecznych paczek trafi do samotnych i potrzebujących gdynian, podczas wspólnego śniadania wielkanocnego w siedzibie VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Na spotkanie w wielkanocnej atmosferze, organizowane przez Centrum Aktywności Seniora, zaprasza w świąteczną niedzielę prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. 

W czwartkowe południe, 28 marca, w Centrum Aktywności Seniora zebrali się wolontariusze, by pomóc w przygotowaniu świątecznych paczek dla potrzebujących, samotnych mieszkańców naszego miasta. Pomóc przyszli nie tylko seniorzy, ale i dzieci oraz młodzież, jak również pracownicy London Stock Exchange Group z Gdyni. Wśród wolontariuszy była również radna Gdyni, Elżbieta Raczyńska.

– Zbliża się Wielkanoc. Jak co roku zapraszamy samotnych, potrzebujących gdynian na śniadanie wielkanocne, które odbędzie się w niedzielę, 31 marca o godzinie 08:00 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Elementem tego spotkania są również paczki wielkanocne, które przygotowujemy dzisiaj w Centrum Aktywności Seniora. Wolontariusze: seniorzy, przedstawiciele London Stock Exchange Group w Gdyni, młodzież, dzieci, harcerze – przygotują około 500 paczek, które będą w niedziele przekazywane wszystkim osobom, które przyjdą na wielkanocne śniadanie. Serdecznie zapraszamy – powiedział nam wiceprezydent Gdyni ds. innowacji Michał Guć. 

Akcja pakowania produktów żywnościowych do paczek jak zawsze koordynowana była osobiście przez Bożenę Zglińską, dyrektorkę Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. 

– Przygotowujemy tutaj wspólnie 500 paczek dla wszystkich potrzebujących i samotnych, które będą rozdane w Wielkanoc, 31 marca, po spotkaniu świątecznym w VI LO w Gdyni. Mamy tu coś słodkiego, są mięsne puszki, ser, żurek, czyli tradycyjnie wszystko to, co powinno być na wielkanocnym stole znajdzie się również w tych paczkach – powiedziała Bożena Zglińska. 

Przygotowanie paczek to nie tylko świetna inicjatywa, ale i międzypokoleniowy wolontariat. W ich przygotowaniu pomagali zarówno seniorzy, jak i dzieci oraz młodzież, a także pracownicy gdyńskiej filii londyńskiej firmy London Stock Exchange Group. Jedną z takich osób była Joanna Święcka, która wraz z dziećmi: synem Kacperkiem oraz córkami znajonych, Alicją i Zosią włączyła się w dobroczynną akcję. 

– Jesteśmy dziś tutaj z dziećmi na wolontariacie. Chcemy wspomóc troszeczkę przygotowanie paczek dla potrzebujących i samotnych oraz pokazać dzieciom, że można i warto dać coś od siebie, szczególnie w tym przedświątecznym okresie. Jesteśmy tu przy każdym większym wydarzeniu, przy pakowaniu paczek zarówno bożenarodzeniowych, jak i wielkanocnych. Chcemy jako firma pokazać, że jesteśmy obecni w Gdyni i oddać trochę naszego czasu i serca społeczności lokalnej – podkreśliła Joanna Święcka. 

Wolontariusze szykują paczki dla osób samotnych i potrzebujących. Fot. Zygmunt Gołąb

Przypomnijmy: tradycyjne śniadanie wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących odbędzie się 31 marca o godz. 8.00 w VI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kopernika 34. W śniadaniu będzie mogło wziąć udział 500 osób. Na stole znajdą się tradycyjne świąteczne potrawy, a dla gości śniadania przewidziano też paczki z długoterminową żywnością. W przygotowanie śniadania zaangażowali się pracownicy Centrum Aktywności Seniora oraz Gdyńskiego Centrum Sportu. Pomogą im wolontariusze zaprzyjaźnieni z CAS-em oraz harcerze Okręgu Pomorskiego ZHR i parafialny zespół Caritas, który działa w kościele oo. Franciszkanów.

Więcej zdjęć z wydarzenia, zobaczyć można TUTAJ

Zygmunt Gołąb
Print Friendly, PDF & Email