Gdynia: Rugbiści na wózkach powalczą o mistrzowski tytuł

Gdynia: Rugbiści na wózkach powalczą o mistrzowski tytuł
Fot. mat. prasowe

Pierwszy turniej Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rugby na Wózkach odbędzie się w Gdyni. Zawody zaplanowano w terminie 27-28 kwietnia, a ich sercem będzie Polsat Plus Arena Gdynia. Organizatorzy planują przyjazd 120 zawodników.

– Ostatnie przygotowania do wielkiego wydarzenia już trwają! Po raz pierwszy na Pomorzu odbędzie się niezapomniany turniej: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rugby na Wózkach, a my gorąco zapraszamy Was do Polsat Plus Arena Gdynia, gdzie wszystko się rozegra – informuje Jarosław Malec, Prezes Zarządu Polskiego Związku Rugby Na Wózkach.

W mistrzostwach weźmie udział 12 drużyn w tradycyjnym Rugby 4’s, w tym reprezentacje z Czech i Szwecji, oraz 6 drużyn w zupełnie nowej odmianie Rugby 5’s zapowiada emocjonującą walkę o tytuł mistrza. Zaplanowanych jest 18 meczów w odmianie paraolimpijskiej oraz 6 w Rugby 5’s.

– Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli być z nami osobiście, zapewniamy relację na żywo z rozgrywek, abyście mogli doświadczyć emocji sportowej rywalizacji bez względu na miejsce pobytu – nadmienia Prezes.

Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email