Gdynia: Czas na wybór szkoły

Gdynia: Czas na wybór szkoły
Fot. Stanley Morales/pexels

Ruszyła rekrutacja do szkół podstawowych. Od 4 marca szkoły przyjmują wnioski o przyjęcie. Nabór potrwa do 26 kwietnia, a listy przyjętych zostaną ogłoszone 28 maja.

Przypomnijmy, że w przypadku szkół podstawowych obowiązuje rejonizacja. Dopiero w przypadku wolnych miejsc, szkoły przyjmują wszystkich chętnych. Wyjątkiem są klasy dwujęzyczne i oddziały, w których obowiązują testy predyspozycji.

Rekrutacja do szkół podstawowych w Gdyni odbywa się w tradycyjny sposób – to oznacza, że rodzice składają wnioski bezpośrednio w wybranej placówce.

– Szkoły to przede wszystkim ludzie, naszą kadrę wyróżnia otwartość, kreatywność i innowacyjność – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – W Gdyni stawiamy na inwestycje w edukację, pracę projektową, realizujemy pomysły uczniów, wspieramy inspirujących nauczycieli. Warto uczyć się w Gdyni.

Obecnie w szkołach trwają Dni Otwarte, podczas których zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą wybranej placówki.

Ważne terminy w rekrutacji:

  • 4 marca-26 kwietnia – składanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
  • 8–15 maja – przeprowadzenie prób sprawności fizycznej i testów językowych
  • 20 maja – podanie do wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej/predyspozycji językowych
  • 22 maja – podanie do publicznej wiadomości kandydatów zakwalifikowanych i niezkawlifikowanych
  • 27 maja – potwierdzenie przez kandydatów woli przyjęcia
  • 28 maja – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 

Warto również pamiętać, że 24 maja rusza rekrutacja uzupełniająca – punktualnie o godzinie 12.00 szkoły mają obowiązek opublikowania listy wolnych miejsc.

Aneta Marczak
Print Friendly, PDF & Email