Sopot: I Ty możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej

Sopot: I Ty możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej
Fot. Pixabay

Jesteś osobą empatyczną, sumienną, otwartą? Lubisz pracować z ludźmi? Masz doświadczenie w pracy z osobą z niepełnosprawnością? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie i zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej.

– Zachęcamy do współpracy nie tylko osoby wykształcone w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej, ale również tych, którzy posiadają doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom z  niepełnosprawnościami – mówi Marlena Jasnoch, z-ca dyrektora  sopockiego MOPS. – Nie musi być to praca na etat. Towarzyszenie osobie z niepełnosprawnością i wspieranie jej w codziennych czynnościach może być dodatkowym zajęciem np. dla studentów.  

Usługa asystencka może być realizowana przez 7 dni w tygodniu w zależności od indywidualnych potrzeb osoby z niepełnosprawnością. Czasem jest to godzina lub dwie kilka razy w tygodniu, w niektórych przypadkach kilka godzin dziennie. Asystent podpisuje umowę zlecenie z sopockim MOPS. Praca zostaje rozliczona na podstawie ewidencji zrealizowanych godzin.

Do zadań asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej należeć będzie m.in: pomoc w wyjściu, powrocie i w dojazdach, np. na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne, do szkoły czy pracy lub do lekarza, pomoc w zakupach i w załatwieniu spraw urzędowych, a także towarzyszenie podczas wydarzeń kulturalnych – wyjścia do muzeum, teatru, do kina, na koncert czy wystawę.

Osoby zainteresowane podjęciem współpracy prosimy o przesłanie listu motywacyjnego oraz CV na adres: mops@mopssopot.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 58 551 17 10 wew. 232.

Program finansowany jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Print Friendly, PDF & Email