Olsztyn: Jak zagłosować w OBO?

Olsztyn: Jak zagłosować w OBO?
Fot. mat. prasowe

Wielkimi krokami zbliża się głosowanie w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2021. Głos mogą oddać także osoby, które nie są zameldowane w mieście, ale tu mieszkają.

Każdy mieszkaniec stolicy Warmii i Mazur może wziąć udział w głosowaniu na projekty OBO. Osoby, które mieszkają w Olsztynie, ale nie są zameldowane powinny wypełnić oświadczenie. Czas na dopisanie się do listy upływa w połowie września.

– Zapraszamy do udziału w głosowaniu wszystkich olsztynian, którzy chcą mieć wpływ na swoje otoczenie – mówi prezydent miasta, Piotr Grzymowicz.

W olsztyńskim budżecie obywatelskim uprawnienie do głosowania mają wszyscy mieszkańcy Olsztyna, bez żadnych wykluczeń i kryteriów. W myśl przepisów mieszkańcem danej gminy jest osoba przebywająca na terenie gminy z zamiarem stałego pobytu.

Dla mieszkańców Olsztyna bez zameldowania lub mieszkańców, którzy nie figurują w rejestrze wyborców przygotowaliśmy specjalny formularz-oświadczenie, za pomocą którego można dopisać się do listy uprawnionych do głosowania w OBO.

Formularz jest dostępny w systemie obsługi wniosków i głosowania Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Należy go złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Olsztyna do 14 września 2020 roku do 12:00.

W tym roku głosowanie odbędzie się w dniach 1-16 października, przede wszystkim w formie elektronicznej. Na stronie internetowej OBO już można zapoznawać się z propozycjami mieszkańców. Wnioski są w większości w ocenie merytorycznej. Lista ostatecznie dopuszczonych do głosowania projektów przedstawiona zostanie 30 września.

Wniosek o dopisanie do listy uprawnionych do głosowania –> KLIKNIJ TU

Źródło: UM Olsztyn
Fot. mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email