Kino Światowid zaprasza na premiery filmowe

Kino Światowid zaprasza na premiery filmowe
Fot. nadesłane

22 września, to pięć premier filmowych i – rzec można – pięć gatunków sztuki filmowej dla widzów w każdym wieku i o różnych oczekiwaniach względem kina.

„Kosmici w mojej szkole”

Komedia przygodowa o miniaturowych kosmitach, którzy zamieszkali w ciele nastoletniego chłopca. Film idealny na początek nowego roku szkolnego. „Kosmici w mojej szkole” od 22 września w Kinie Światowid.

W wyniku kosmicznej anomalii statek Sił Obrony Galaktyki i jego miniaturowa załoga – Gus, Max i Sophie trafiają do wnętrza mózgu 16-letniego ucznia – Normana. Od teraz widzą i słyszą wszystko to co nastolatek. A to dopiero początek kłopotów, bo dzielni kosmici są w trakcie misji, od której zależy dobro i przyszłość Wszechświata. Teraz, aby pokonać największego wroga – międzygalaktycznego złoczyńcę Zoltharda, Gus, Max i Sophie będą musieli ujawnić się i poprosić chłopca o pomoc. Muszą się jednak śpieszyć, bo podstępny Zolthard przejął już kontrolę nad umysłem dyrektorki szkoły, do której chodzi Norman i przeciąga na swoją stronę kolejnych nauczycieli. Czasu jest coraz mniej, po szkolnych korytarzach krąży UFO, a kosmicznie komiczna konfrontacja dosłownie wisi w powietrzu!

Zabawna animacja z kosmiczną przygodą w tle. „Kosmici w mojej szkole” od piątku w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane

***

„Magiczna podróż Emily”

Przepiękna opowieść dla dzieci i młodzieży. Historia dziewczyny, która ratuje magiczne stworzenia pokonując przy tym własne lęki. „Magiczna podróż Emily” od 22 września w Kinie Światowid.

Pewnego dnia Emily znajduje tajemniczą skrzynię, która przenosi ją do magicznego świata. Tam spotyka fantastyczne stworzenia, z którymi szybko się zaprzyjaźnia. Wkrótce jej przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie i tylko ona będzie w stanie im pomóc. Jednak żeby to zrobić, Emily będzie musiała zmierzyć się ze swoim największym lękiem.

Wspaniała przygoda z magicznymi stworzeniami. „Magiczna podróż Emily” od piątku w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane

***

„Strzępy”

Poruszająca opowieść o relacjach rodzinnych, wpływie choroby na wszystkich jej członków oraz o sile miłości, która może pomóc przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. „Strzępy” od 22 września w Kinie Światowid.

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy Alzheimera. Nasilająca się choroba Gerarda sprawia, że relacje w rodzinie wystawione są na wielką próbę, a na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Jak bohaterowie filmu poradzą sobie z tą diagnozą i nową rzeczywistością ?

Film, który opowiada o sile uczuć syna do ojca i o chorobie, która staje się wyzwaniem dla całej rodziny. „Strzępy” od piątku w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane

***

„Turkusowa suknia”

Nagradzany na światowych festiwalach marokański melodramat opowiada o miłosnym trójkącie, akceptacji i wyrzekaniu się swoich marzeń. „Turkusowa suknia” od 22 września w Kinie Światowid.

Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia tradycyjne, szyte przez siebie stroje, jest na tyle głośno, że kolejne zamówienia znacznie przekraczają jego możliwości. Sytuacja zmusza Halima, by zatrudnił młodego pomocnika, choć początkowo nie jest do tego przekonany. Ostatecznie pod jego skrzydła trafia Youssef, dla którego praktyka u boku mistrza w swoim fachu, za jakiego uchodzi starszy z mężczyzn, jest wielką szansą. Przyglądanie się codziennej żmudnej pracy Halima to dla niego nie tylko możliwość doskonalenia własnych umiejętności, ale też lekcja cierpliwości oraz pokory. Tym cenniejsze, że z każdym dniem bohaterowie nabierają do siebie większego zaufania i zaczyna ich łączyć coraz bliższa więź, co nie pozostaje niezauważone przez Minę. 

Wzruszająca, pełna lokalnego kolorytu opowieść o różnych odcieniach miłości. „Turkusowa suknia” od piątku w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane

***

„Zielona granica”

Najnowsza produkcja Agnieszki Holland z gwiazdorską obsadą. Poruszająca opowieść o dokonywaniu wyborów i ich wpływie na nasze życie. „Zielona granica” od 22 września w Kinie Światowid.

Nowy film reżyserki głośnych obrazów: „W ciemności”, „Europa, Europa”, „Pokot” i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Obywatel Jones” uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce. „Zielona Granica” jest opowieścią fikcją, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych.

Opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. „Zielona granica” od piątku w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email