DKF "Czerwone niebo"

DKF "Czerwone niebo"
Fot. nadesłane

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na projekcję filmu „Czerwone niebo”. Seans najnowszego filmu Christiana Petzolda odbędzie się w czwartek 9 maja o godzinie 19.00.

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami.

Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.

  • reżyseria: Christiana Petzolda
  • obsada: Thomas Schubert, Paula Beer, Langston Uibel, Ennno Trebs
  • produkcja: Niemcy 2023
  • czas: 98 min
Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email