"Miłosz na Żuławach" – wykład otwarty

"Miłosz na Żuławach" – wykład otwarty
Fot. nadesłane

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna serdecznie zaprasza – 14 maja 2024 r. o godz. 17.00 – do Czytelni na spotkanie z dr. Andrzejem Kasperkiem, pasjonatem Powiśla, pisarzem i eseistą. Gość wygłosi wykład pt. „Miłosz na Żuławach”, w którym opowie o związkach polskiego noblisty z regionem i przybliży jego teksty poetyckie i reporterskie związane z okolicami Gdańska, ujściem Wisły i Matką – Weroniką Miłoszową.

Andrzej Kasperek – doktor nauk humanistycznych, nauczyciel, pisarz i badacz literatury, w tym znawca twórczości i biografii Czesława Miłosza. Autor książek „Back to DDR i inne opowiadania” (2010), „Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie” (2013), „Koronczarka. Nowe opowiadania” (2013), „Mój płaski kraj. Żuławy”(2018,2022) oraz przeszło 140 artykułów. Stale współpracuje z kwartalnikiem „Prowincja”. Publikował również w „Dzienniku Bałtyckim”, „Blizie”, „Gazecie Wyborczej”, „Nowoj Polszy” i „Zeszytach Literackich”.

Rok 2024 został przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony Rokiem Czesława Miłosza. Spotkanie z dr. Andrzejem Kasperkiem to wkład Biblioteki w obchody jubileuszowe.

Mat. prasowe
Elżbieta Mieczkowska
Print Friendly, PDF & Email