Premiery kinowe 10.05

Premiery kinowe 10.05
Fot. nadesłane

Światowid przygotował dla Was kolejne premiery. Tym razem trzy oblicza przygody, a raczej – Super Przygody!

Królestwo Planety Małp

Już wkrótce na ekranach kin w całym kraju zagości najnowsza produkcja 20th Century Studios, sensacyjno-przygodowe widowisko, w które reżyser tchnął nowe życie. „Królestwo Planety Małp” od 10 maja w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

W świecie zdominowanym przez żyjące w harmonii małpy ludzie zostali zepchnięci na margines. Gdy nowy przywódca małp buduje swoje imperium, młody samiec wyrusza w niezwykle trudną podróż, która zmieni jego dotychczasowe wyobrażenie o przeszłości, a nowe decyzje wpłyną na przyszłość zarówno małp jak i ludzi.

 • Reżyser: Wes Ball
 • Produkcja: USA 2024
 • Obsada: Owen Teague, Freya Allan, Kevin Durand, Peter Macon, William H. Macy, Dichen Lachman
 • Czas: 145 min

***

Supersiostry

Nowa jakość filmów o superbohaterach w polskim kinie. Pełna akcji i efektów specjalnych opowieść science fiction o odwadze, determinacji i supermocach, które ma w sobie każdy z nas. „Supersiostry” od 10 maja w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Nastoletnia Ala nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu, nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę, o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie. Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik i jego niebezpieczny towarzysz Hektor z tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

 • Reżyser: Maciej Barczewski
 • Produkcja: Polska 2024
 • Obsada: Katarzyna Gałązka, Karolina Bruchnicka, Tymek Frączek, Grzegorz Damięcki, Marek Kalita, Mateusz Kościukiewicz,
 • Czas: 105 min

***

Ucieczka ze Zwierzowersum

Animowana superprzygoda o superbohaterce i jej superekipie, która musi uratować mieszkające w wielkim mieście zwierzaki przed wciągnięciem w stworzoną przez złoczyńcę wirtualną rzeczywistość! ”Ucieczka ze Zwierzowersum” od 10 maja w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Maggie jest dzielną wombatką, która w przebraniu superbohaterki przeczesuje miasto w poszukiwaniu złoczyńców i ich niecnych występków. W ostatnim czasie ma mnóstwo roboty – ale to nie ze względu na przestępców, których jest rekordowo mało, tylko z uwagi na drobne przysługi, o które proszą mieszkańcy metropolii. Całe dnie spędza na pomaganiu w udrożnianiu kanalizacji czy składaniu zeznań podatkowych, zamiast zająć się starym dobrym ratowaniem świata. Przychodzi jednak dzień, w którym znowu potrzebna będzie jej prawdziwa moc! Oto zły geniusz technologii planuje uwięzić wszystkich mieszkańców miasta w „idealnej” jego zdaniem symulacji komputerowej i odciąć ich od realnego życia. Maggie ani jej pomocnik Ptyś nie mogą na to pozwolić i ruszają na misję, aby uwolnić mieszkańców. Żadna wirtualna rzeczywistość nie może się bowiem równać z pięknem i dobrem prawdziwego świata!

 • Reżyser: Ricard Cussó, Tania Vincent
 • Produkcja: Australia 2024
 • Czas: 80 min
Print Friendly, PDF & Email