Już w najbliższą niedzielę 3. Orlen Paralympic Run

Już w najbliższą niedzielę 3. Orlen Paralympic Run
Fot. Adrian Stykowski / Polski Komitet Paralimpijski

Orlen Paralympic Run to nie tylko bieg, to idea! – Co roku spotykamy się po to, aby udowodnić, że sport to siła integracji. Formuła przedsięwzięcia Polskiego Komitetu Paralimpijskiego zakłada, że udział w wydarzeniu ma być dostępny dla każdego bez względu na jego stopień sprawności – informują organizatorzy.

Celem projektu jest pokazanie, że każda osoba, sprawna lub z niepełnosprawnością może być aktywna fizycznie. Mając na uwadze, że wydarzenie skierowane jest absolutnie do wszystkich, organizatorzy przewidzieli bieg na dwóch dystansach: 1 km (start o godz. 11:00) i 5 km (start o godz. 12:30) – dystans można przebiec, przejść lub przejechać na wózku. W tegorocznym biegu weźmie udział 500 osób.

– Pragniemy zwrócić uwagę, że sport powinien być integralną częścią życia każdego człowieka – wskazują organizatorzy.

Przekonują do tego ambasadorzy biegu: tegoroczni brązowi medaliści Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata – Aleksander Kossakowski wraz ze swoim przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, jedna z najbardziej utytułowanych polskich paralimpijskich pływaczek – Joanna Mendak, attaché prasowy polskiej reprezentacji paralimpijskiej – Michał Pol czy utytułowany biegacz długodystansowy – Dariusz Nożyński.

– Postanowiliśmy wspólnie zorganizować imprezę biegową, która będzie absolutnie dla wszystkich. Dystanse są niewielkie, ale tu chodzi o to, żeby rozpocząć przygodę ze sportem, żeby rozpocząć przygodę z aktywnością. Wyjść z domu, przyjść i zmierzyć się z dystansem tysiąca i pięciu tysięcy metrów. Z nami biegać może każdy! – tymi słowami zeszłoroczną edycję biegu promował prezes Polskiego Komitetu Paralimpijskiego Łukasz Szeliga.

Zapisy do tegorocznej edycji biegu zakończyły się zaledwie dwa dni po jej rozpoczęciu, co stanowi rekordowy wynik i potwierdzenie rosnącego zainteresowania wydarzeniem.

– To ogromna duma dla naszej społeczności, że tak wielu entuzjastów sportu i integracji dołączyło do tegorocznego biegu. Skłania nas to do rozważenia rozszerzenia tego formatu w kolejnych latach – zaznacza Polski Komitet Paralimpijski.

Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest ORLEN. Patronat honorowy nad biegiem objął Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Paweł Michalec. Patronem wydarzenia jest RK Athletics – klub Roberta Korzeniowskiego.

Patronami medialnymi są Polskie Radio, TVP Sport i portal magazynbieganie.pl.

PKPar / oprac. red.
Print Friendly, PDF & Email