„Superhero” z miganiem w tle

„Superhero” z miganiem w tle

Za nami finał Eurowizji Junior w Gliwicach. Wygrała go Viki Gabor z piosenką „Superhero”. Reprezentantce Polski towarzyszyły dwie osoby, które piosenkę tłumaczyły na język migowy.

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu Polska stała się pierwszym krajem, który Eurowizję Junior wygrał dwa razy z rzędu. W ubiegłym roku w Mińsku po zwycięstwo w konkursie sięgnęła bowiem Roksana Węgiel.

Wiki Gabor, urodziła się w Niemczech, potem przez kilka lat mieszkała i uczyła się w Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka w Polsce. W 2019 roku zajęła drugie miejsce w polskiej wersji programu „The Voice Kids”. Przepustką do Eurowizji Junior było jednak zwycięstwo w programie „Szansa na sukces”, który miał za zadanie wyłonienie reprezentanta Polski .

Podczas wczorajszego finału Eurowizji Junior, którego w tym roku organizatorem była Polska, 12-latka wykonała piosenkę z ekologicznym przesłaniem w tle. W trakcie jej występu utwór „Superhero” tłumaczony był na język migowy przez dwoje tłumaczy występujących na scenie wraz z grupą tancerzy.

Cały występ można zobaczyć TUTAJ.

Fot. YouTube