Dotacje na zajęcia dla aktywnych seniorów

Dotacje na zajęcia dla aktywnych seniorów
Fot. Adminstrator

Z myślą o seniorach samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przyznał wsparcie na realizację 26 imprez rekreacyjnych, zajęć aktywności fizycznej, wyjazdów i spotkań integrujących starsze pokolenie z młodszym. Na zadania publiczne realizowane przez organizacje pozarządowe trafiło w tym roku 90 tysięcy złotych.

– Starzenie się społeczeństwa jest faktem, podobnie jak to, że co trzecia starsza osoba w naszym regionie mieszka samotnie. To problem, z którym musimy się zmierzyć. Rolą samorządu województwa jest dostrzegać i wspierać wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych, które wpisują się w nasze statutowe cele i których nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie osób pracujących na co dzień w tych organizacjach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na łącznie 26 imprez rekreacyjnych, spotkań i zajęć edukacyjnych przygotowanych z myślą o osobach starszych przekazaliśmy w tym roku 90 tysięcy złotych. Wśród organizacji, które otrzymały środki na realizację zadań są między innymi Fundacja Arka z Bydgoszczy, bydgoski oddział Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie (powiat świecki), Stowarzyszenie Porozumienie Chełmińskie i Fundacja Aktywizacji i Integracji w Nowem (powiat świecki).

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl
Print Friendly, PDF & Email