Zagrają dla seniorów i Sopotkowa

Zagrają dla seniorów i Sopotkowa
Fot. Adminstrator

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert dedykowany sopockiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Koncert na Cztery Łapy odbędzie się w sali koncertowej PFK w Operze Leśnej, 6 listopada o godz. 18:00. Tydzień później filharmonicy zagrają koncert dla seniorów.

W programie koncertu na rzecz sopockiego schroniska usłyszymy m.in. I część Koncertu fortepianowego e-moll Fryderyka Chopina, Salut d’amour Edwarda Elgara, Tańce rumuńskie Beli Bartóka czy Walca ze suity jazzowej Dmitrija Szostakowicza. Wystąpią znakomici artyści: pianista Michał Mossakowski i klarnecista Andrzej Wojciechowski, na co dzień związani z gdańską Akademią Muzyczną. Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzi Ariel Ludwiczak.

Gościem specjalnym będzie Agnieszka Kępka, międzynarodowy sędzia kynologiczny, behawiorystka a przede wszystkim wielka miłośniczka czworonogów, prowadząca na antenie Radia Gdańsk audycję „Psie porady”.

Bilety w cenie 10 zł są do kupienia online na stronie internetowej z biletami, a także w Informacji Turystycznej Sopot i stacjonarnych punktach interticket.pl.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza także na wyjątkowy koncert z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Koncert odbędzie się w czwartek (14 listopada) o godz. 18:00.

Gościem specjalnym będzie Anna Seniuk – wybitna aktorka filmowa i teatralna, związana z Teatrem Narodowym w Warszawie, w której interpretacji zabrzmi poezja noblistki Wisławy Szymborskiej. Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Maestro Rajskiego wykona jeden z najbardziej energetycznych i lubianych przez publiczność utworów Astora Piazzolli „Pory roku w Buenos Aires”.

Źródło: sopot.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email