Senioralia w Łodzi. Nie przegap żadnej atrakcji ze specjalnym informatorem!

Senioralia w Łodzi. Nie przegap żadnej atrakcji ze specjalnym informatorem!
Fot. Pixabay

W sobotę (11 maja) rozpoczynają się Senioralia. Przez kolejne dwa tygodnie osoby powyżej 60. roku życia będą mogły wziąć udział w ponad 400 wydarzeniach kulturalnych, sportowych i zdrowotnych. Atrakcji jest bardzo wiele, dlatego przygotowano dla uczestników specjalny informator, który będzie przewodnikiem po „senioralnej” mapie Łodzi.

Biuletyn ukaże się we wtorek (7 maja). Będzie miał dobrze znany mieszkańcom Łodzi wygląd gazety „Łódź.pl”. Przewodnik będzie zawierał informację o tym, kiedy, gdzie i kto jest organizatorem danego wydarzenia oraz o której godzinie będzie się ono odbywać.

Atrakcje podzielono na pięć kategorii – sport/rekreacja, edukacja, zdrowie, kultura i porady. Na niektóre wydarzenia będą obowiązywały zapisy. Szczegóły związane z formą rejestracji będzie można znaleźć w informatorze. Płatne zajęcia i warsztaty również zostały wyszczególnione, ale seniorzy nie powinni mieć powodów do obaw. Większość atrakcji będzie za darmo, a ewentualna opłata będzie miała formę symboliczną.

Senioralia 2024. Inauguracja w Manufakturze

Informator będzie dostępny w tych samych punktach, w których dystrybuowana jest gazeta „Łódź.pl”, czyli w miejskich przychodniach, Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora, filiach Miejskiej Strefy Kultury, filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi, punktach informacji Urzędu Miasta Łodzi oraz siedzibie organizatora przy ul. Zachodniej 47. Będzie dostępny również w strefie namiotów na Rynku Manufaktury podczas inauguracji łódzkich Senioraliów. Elektroniczna wersja informatora zostanie zamieszczona 7 maja na stronie www.uml.lodz.pl/seniorzy/projekty/lodzkie-senioralia/.

Łódzkie Senioralia to dwutygodniowe wydarzenie dla osób 60+. Tegoroczna, X edycja rozpocznie się o godz. 11:00 na rynku Manufaktury. Dla uczestników przygotowano strefę namiotową z wieloma atrakcjami. Ukoronowaniem tego dnia będą inauguracja o godz. 17:00, podczas której prezydent Łodzi przekaże seniorom symboliczne klucze do bram miasta, oraz koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Finał Senioraliów odbędzie się 24 maja w Aquaparku Fala.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email