Bydgoszcz: Maj równości, różnorodności i praw człowieka

Bydgoszcz: Maj równości, różnorodności i praw człowieka
Mat. prasowe

Miasto Bydgoszcz zaprasza mieszkanki i mieszkańców na III edycję „Maja równości, różnorodności i praw człowieka”. Sporo będzie się działo.

Już po raz trzeci maj w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 oznacza szereg wydarzeń związanych z prawami człowieka.

Maj równości, różnorodności i praw człowieka to czas, w którym promowane są działania dotyczące wyrównywania szans bez względu na różnorodność świadczącą o wyjątkowości każdego mieszkańca i każdej mieszkanki Bydgoszczy.

Już w poniedziałek, 13 maja organizatorzy zapraszają panie powracające na rynek pracy na cykl warsztatów „Slow biznes – własna firma z dzieckiem na ręku”. Na warsztatach poznać będzie można wyjątkową siłę slowbiznesu, która pozwoli wystartować z własną działalnością, techniki wykorzystania czas z myślą o mamach, które tego czasu mają zawsze za mało, zasady wykorzystania nowych i starych mediów do promocji własnej marki, czy rolę strategii firmy – a co najważniejsze w tym czasie dzieci będą obok pod opieką animatorów i animatorek. Warsztaty odbywać się będą w dniach 13, 17 i 20 maja. Zapisy pod adresem rodzina3plus@um.bydgoszcz.pl.

– Przez cały maj sporo się będzie działo, organizujemy otwarte dyżury pełnomocników Prezydenta Bydgoszczy: ds. równego traktowania pani Aleksandry Rommel oraz ds. osób z niepełnosprawnościami pana Radosława Cichańskiego – mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej. – Już poprzednie edycje pokazały, że takie spotkania warto organizować, a chętnych, by wziąć w nich udział nie brakuje – dodaje.

We wtorek, 21 maja odbędzie się spotkanie autorskie z Martyną Zachorską, autorką książki „Żeńska końcówka języka”, znaną jako Pani od Feminiatywów.

Co jeszcze w maju?

Warsztaty fotograficzne dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, inkluzywne i interdyscyplinarne spotkanie z książkami, pokoleniami i różnorodnością „A w sercu ciągle maj”, czy oczywiście „Maj Mam”, który odbędzie się 24 maja .

Więcej informacji i dokładny program na www.bcopw.pl.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email