Wkrótce ruszają zapisy na zajęcia dla seniorów

Wkrótce ruszają zapisy na zajęcia dla seniorów
Fot. nadesłane

Wakacje seniorów trwają w najlepsze, ale warto mieć na uwadze, że wkrótce rozpoczną się zapisy na kolejny rok nauki na Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To dobra okazja, by zastanowić się, jakie zajęcia wybrać. 

Gdyńscy seniorzy nie mogą narzekać na nudę. Centrum Aktywności Seniora dba bowiem o to, by wśród oferowanych atrakcji każdy mógł znaleźć odpowiadającą mu aktywność. Oprócz spotkań przy kawie, karaoke, czy potańcówek i pikników na świeżym powietrzu, CAS oferuje także zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności.  

– Staramy się dostosować program działania klubów seniora do rzeczywistych zainteresowań i potrzeb mieszkanek i mieszkańców Gdyni. To model, który sprawdza się u nas od lat – mówi Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora w Gdyni.  

Już wkrótce gdyńscy seniorzy powrócą do studenckiego życia. W październiku rozpoczyna się bowiem kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, ale już we wrześniu startują zapisy na niektóre zajęcia.  

– Gdyńscy seniorzy to bardzo aktywni mieszkańcy, którzy zawsze zaskakują nas swoją pozytywną energią. Cieszymy się, że tak chętnie uczestniczą w życiu akademickim, a także w życiu miejskim. Życzę powodzenia wszystkim, którzy w tym roku zasiądą w uniwersyteckich ławach – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.  

20 i 21 września w godzinach 9:00-14:00 będzie można zadeklarować chęć uczęszczania na basen oraz zajęcia fitness. Zapisy będą odbywać w siedzibie CAS przy ul. 3 Maja 27-31 w Gdyni. Warto pamiętać, że pierwszeństwo mają te osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w takich aktywnościach.  

26-29 września będą trwać zapisy na Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także na warsztaty Centrum Aktywności Seniora. Punkt, w którym będą zbierane deklaracje, będzie czynny w godzinach 9:00-14:00 również w siedzibie CAS. Należy pamiętać, by zabrać ze sobą dowód osobisty. Przy zapisach na uniwersytet potrzebne będą także dwa zdjęcia do indeksu oraz legitymacji. Fotografie należy wcześniej podpisać. 

Warto także podkreślić, że na GUTW będzie można zapisać się także przez internet. Dotyczy to jednak tych osób, które w poprzednich latach uczestniczyły w zajęciach GUTW. Zapisy online startują 26 września. Ich zasady i regulamin są dostępne na stronie: www.zapisy.cas.gdynia.pl w zakładce „Pomoc”. Osoby, które chciałyby skorzystać z zapisów internetowych, ale mają obawy, że nie będą wiedziały, w jaki sposób przejść przez całą procedurę, będą mogły skorzystać ze szkolenia. To odbędzie się 19 września o godz. 10:00 w sali morskiej w siedzibie CAS.

Print Friendly, PDF & Email