W Lublinie działa telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

W Lublinie działa telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Fot. Pixabay

Młode mieszkanki i mieszkańcy Lublina mogą liczyć na kolejne miejskie wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego. Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie uruchomiło telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. To element projektu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich.

Mat. prasowe

–  W obliczu wciąż nasilających się kryzysów psychicznych, szczególnie wśród młodych, niezwykle ważne jest zapewnienie profesjonalnego systemu wsparcia dla osób ich doświadczających oraz ich rodzin. Dlatego Miasto stale szuka różnych możliwości poszerzenia oferty działań skierowanych do potrzebujących mieszkanek i mieszkańców Lublina. Cieszę się, że przy wsparciu środków europejskich realizujemy kolejny projekt z zakresu zdrowia psychicznego, który pozwoli na zapewnienie niezbędnej pomocy osobom doświadczającym kryzysu – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00, pod numerem 789 777 981.

Potrzebującym pomocy młodym mieszkankom i mieszkańcom Lublina porad udziela doświadczony psycholog, który specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Co ważne – CIK nadal prowadzi regularny, całodobowy telefon zaufania. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać wszyscy potrzebujący pomocy, także osoby dorosłe. Całodobowy dyżur psychologiczny działa pod numerem telefonu 733 588 900.

Telefon zaufania to tylko jeden z elementów projektu „POMOC kontra przemoc”.

Projekt przewiduje także organizację zajęć grupowych – Treningu Zastępowania Agresji oraz Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat oraz szkoleń dla pracowników CIK, umożliwiających poznanie nowych technik i form pomocy osobom pozostającym w kryzysie. Dodatkowo w ramach projektu odbędą się również zajęcia grupowe dla dorosłych, w tym Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, grupa terapeutyczno-wspierająca dla doświadczających przemocy oraz program interwencyjno-wspierający dla osób w kryzysie. Rekrutacja na wszystkie zajęcia grupowe jest prowadzona w sposób ciągły. Dana grupa rozpoczyna pracę, gdy zostanie zamknięta lista uczestniczek i uczestników. Z terapii grupowej i zajęć terapeutycznych skorzystają łącznie 122 osoby.

Projekt „POMOC kontra przemoc” współfinansowany jest ze środków europejskich. Całkowity koszt projektu to blisko 322 tys. zł, w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich wynosi 305,5 tys. zł.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, ul. Probostwo 6A, tel. 81 466 55 46.

UM Lublin
Print Friendly, PDF & Email