Gościliśmy w szkołach i rozdawaliśmy odblaski

Gościliśmy w szkołach i rozdawaliśmy odblaski
Fot. KMP Elbląg

W ramach ogólnokrajowych działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu  rozpoczęli akcję „Z odblaskiem General Electric bezpieczniej na drodze”.

Firma General Electric Vernova sp z o. o. w Elblągu przekazała policjantom odblaskowe światełka. Jak co roku trafią one do wszystkich pierwszoklasistów w naszym regionie. Policjanci już rozpoczęli spotkania w szkołach,  podczas których  mówią najmłodszym o bezpieczeństwie, właściwym zachowaniu na drodze, w tym przede wszystkim o używaniu przez pieszych elementów odblaskowych.

Spółka General Electric Vernova zakupiła elementy odblaskowe, które otrzyma około 1600 uczniów klas I szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu elbląskiego.  

Dlaczego tak ważne są odblaski?

– Dzięki nim kierowca widzi pieszego nawet z odległości 150 metrów, natomiast po ciemku, bez elementów odblaskowych jesteśmy widoczni z odległości zaledwie 20 – 30 metrów – przypomina asp. szt. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. –  Bycie widocznym jest jednym z najistotniejszych czynników bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego warto nosić odblaski i być widocznym dla innych uczestników – dodaje.

Print Friendly, PDF & Email