Zamówił spawarkę a dostał lutownicę

Zamówił spawarkę a dostał lutownicę
Fot. pixabay.com

Sytuacja była dokładnie taka jak w powyższym tytule czyli: zamówił firmową spawarkę a otrzymał niefirmową lutownicę. Co więcej, zamawiający nie miał możliwości zwrotu towaru ani kontaktu ze sprzedawcą. Mężczyzna poczuł się oszukany i zgłosił sprawę na policję.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Pewien elblążanin zamówił przez internet spawarkę znanej firmy za którą zapłacił przelewem blik. Zdziwił się gdy odebrał i rozpakował towar bo paczka zawierała tanią lutownicę czyli zupełnie inny towar niezgodny z opisem. Problem był w tym, że mężczyzna nie mógł zwrócić towaru nie miał także kontaktu ze sprzedającym. Sprawa trafiła na policję.

Portale sprzedażowe zwykle posiadają sposób na zabezpieczenie takiej transakcji. W niektórych przypadkach dopiero jak potwierdzimy zgodność towaru to sprzedający otrzymuje pieniądze. Trwa to zwykle 1 dzień dłużej jednak transakcja jest dużo bardziej bezpieczna niż przelanie pieniędzy bezpośrednio sprzedającemu i oczekiwanie na paczkę. Pamiętajmy o tym.

Print Friendly, PDF & Email