Bezpiecznie na przejściu dla pieszych – nie używamy telefonu przechodząc przez jezdnię

Bezpiecznie na przejściu dla pieszych – nie używamy telefonu przechodząc przez jezdnię
Fot. nadesłane

Policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy wspólnie z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu rozdawali ulotki i przypominali pieszym o zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim o nie korzystaniu z telefonów komórkowych, gdy wchodzimy na przejście dla pieszych.

Tym razem do działań w ramach programu Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego) zostało wybrane nowe przejście dla pieszych, które powstało przy al. Grunwaldzkiej.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przygotowali z tej okazji specjalny plakat. Inicjatywa jest związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach działań Road Safety Days.

– Wpisujemy się w tę kampanię społeczną, która ma zwrócić uwagę, by zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię – tłumaczy asp.szt. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego.

W ramach akcji przy nowym przejściu dla pieszych pojawili się uczniowie w kamizelkach odblaskowych z plakatem i ulotkami.

– Zagrożeniem może być nie tylko kierujący pojazdem używający telefonu komórkowego, ale również pieszy, który właśnie używając takiego urządzenia, skupia na nim całą swoją uwagę. Może w takim przypadku wejść pod nadjeżdżający pojazd. Dlatego w takich miejscach należy zachować szczególną ostrożność i o tym przypominamy – dodaje kom. Wiktor Kaczmarek.

Print Friendly, PDF & Email