Oszukana na 13 tysięcy złotych

Oszukana na 13 tysięcy złotych
Fot. Pixabay

Pewna elblążanka dała się nabrać na prowadzoną akcję „Policjantów CBŚP” skierowaną przeciwko oszustom. Jak się okazało oszustami byli sami dzwoniący. Niestety 86-letnia kobieta uwierzyła w usłyszaną w słuchawce telefonu historię.

Dotyczyła ona oczywiście pieniędzy. Najpierw zadzwonił mężczyzna i podał się za policjanta, mówiąc, że jej pieniądze w banku są zagrożone. Kobieta powiedziała, że nie ma pieniędzy w banku. Mężczyzna się rozłączył. Po chwili zadzwonił jeszcze raz i powiedział, że dobrze, że nie trzyma pieniędzy w banku, bo teraz jest mnóstwo oszustw… Chwilę później wypytał kobietę, gdzie trzyma pieniądze oraz ile pieniędzy ma w mieszkaniu. W ramach ochrony i przeciwdziałania oszustom miała się do niej zgłosić kobieta (funkcjonariuszka policji) i zabezpieczyć wspomnianą gotówkę. Tak się też stało. Kobieta prowadziła rozmowę z mężczyzną a w tym czasie do drzwi zapukała kobieta w wieku około 30 lat – została wpuszczona do środka. Gdy starsza pani rozmawiała przez telefon z „policjantem” kobieta sprawdziła miejsce, w którym staruszka trzymała oszczędności – i je zabrała. Po chwili rozłączył się też mężczyzna podający się za policjanta – na koniec instruował jeszcze 86-latkę, by ta uważała na oszustów. W portfelu, który został zabrany z mieszkania było 13 tysięcy złotych.

Gdy 86-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa zgłosiła sprawę na policję.

Publikujemy sposób działania oszustów ku przestrodze. Rozmawiajmy ze starszymi osobami o takich sytuacjach. Uprzedzajmy żeby nie wierzyć w historie usłyszane w słuchawce telefonu bez względu na to za kogo podaje się rozmówca.

Print Friendly, PDF & Email