Uwierzyła oszustom. Straciła niemal 200 tys.

Uwierzyła oszustom. Straciła niemal 200 tys.
Fot. KMP Elbląg

87-letnia kobieta uwierzyła w historię o wypadku drogowym. Pewna 87-letnia elblążanka odebrała telefon stacjonarny od kobiety podającej się za córkę kuzynki. Kobieta poprosiła ją o wsparcie w wysokości… 180 tysięcy złotych.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (7.09) w Elblągu. Starsza pani z odebrała telefon, w którym usłyszała kobiecy głos. Rozmówczyni podała się za córkę kuzynki. Płakała. Tłumaczyła jej że na przejściu dla pieszych potrąciła samochodem kobietę w ciąży. Następnie rozmówczyni miała przekazać telefon „policjantce” a ta wypytała 87-latkę o posiadane w mieszkaniu kosztowności. Kiedy starsza pani oświadczyła że ma tylko gotówkę została poproszona aby pieniądze spakowała do koperty i przekazała „kurierowi”, który przyjdzie do niej do mieszkania.  Niedługo później kobieta tak właśnie zrobiła. Oddała pieniądze zapakowane w kopertę nieznanemu mężczyźnie który przyszedł pod drzwi jej mieszkania. Gdy zorientowała się, że to oszustwo było już za późno. Sprawę zgłosiła na policję.
Rozmawiajmy ze swoimi bliskimi o takich sytuacjach. Uprzedzajmy, że oszuści w ten sposób mogą chcieć wyłudzić pieniądze.

Print Friendly, PDF & Email