Łódź: Opieka koordynowana w MCM Widzew

Łódź: Opieka koordynowana w MCM Widzew
Fot. Thirdman / Pexels

Osoby zmagające się z wieloma współistniejącymi chorobami zazwyczaj muszą korzystać z różnych przychodni i lekarzy. Przydzielenie leków, które wzajemnie nie będą się wykluczać, nie jest proste, gdy jeden specjalista nie ma dostępu do karty prowadzonej u drugiego. Dlatego MCM Widzew uruchomiło opiekę koordynowaną.

W ramach opieki koordynowanej w Miejskim Centrum Medycznym Widzew, lekarz pierwszego kontaktu ma pod pełną opieką osobę chorą. Przygotowuje dla niej plan leczenia, a następnie zleca wykonanie badań. Jest to nowość w porównaniu do poprzedniego systemu, w którym lekarz pierwszego kontaktu najpierw odsyłał do specjalisty, a dopiero ten kierował pacjenta na badania. Oczywiście lekarze specjalizujący się w określonych dziedzinach nie są pominięci. Z wynikami badań można udać się bez skierowania do endokrynologa, kardiologa, pulmonologa oraz diabetologa.

Osoby zainteresowane takim rodzajem opieki muszą skontaktować się z koordynatorem placówki, który umówi wizytę: al. Piłsudskiego 157 – 451 166 556, ul. Elsnera 19 – 451 166 555, ul. Sacharowa 21A – 505 917 009.

MCM Widzew jest jedną z dwóch jednostek miejskich w Łodzi, które oferują opiekę koordynowaną. Pacjenci mogą skorzystać z niej również w MCM Górna. Jest ona dostępna dla każdego. Wystarczy umówić się na wizytę u lekarza POZ.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email