Wernisaż wystawy „Siła późnego kwitnienia” w Światowidzie

Wernisaż wystawy „Siła późnego kwitnienia” w Światowidzie
Fot. nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza w środę, 13 września 2023 r. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy pt. „Siła późnego kwitnienia”. Będzie to wystawa Marii Teresy Rekowskiej – artystki z malowniczych Żuław, która zaprezentuje nam swój artystyczny świat malarstwa. Wstęp wolny.

Artystka o sobie:

Od urodzenia mieszkam na malowniczych Żuławach. Już jako mała dziewczynka byłam zafascynowana wszelkimi artystycznymi zajęciami. W tamtym czasie jednak nie miałam możliwości realizowania swoich pasji. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęłam dopiero trzy lata temu, w wieku 70 lat. Powróciłam do swoich młodzieńczych marzeń po stracie mojego ukochanego męża. Malowanie pomagało mi przejść przez proces żałoby, było dla mnie formą ukojenia. Ze względu na fakt, iż całe życie spędziłam za miastem w otoczeniu przyrody, najbardziej lubię tworzyć pejzaże, inspiruje mnie codzienność: kwiaty, które uprawiam w swoim ogrodzie, krople rosy osadzone na zieleniejących się źdźbłach trawy, pierwsze promienie wiosennego słońca. Doceniam urok zmieniających się pór roku i potrafię dostrzec piękno w codziennych zjawiskach.

Wystawa jest przygodą malarki-amatorki, spełnieniem dziecięcych marzeń. Tym wydarzeniem chciałabym zainspirować inne kobiety i udowodnić, że nawet na emeryturze możemy nadal odkrywać drzemiący w nas potencjał. Nigdy nie jest za późno na odkurzenie schowanych głęboko w sercu pragnień. Chciałabym zachęcić każdą z pań do spojrzenia z czułością na zapomniane fantazje swojej wewnętrznej małej dziewczynki. Odważcie się tworzyć, czuć i marzyć. Wystarczy zrobić pierwszy krok.

Wystawa malarstwa „Siła późnego kwitnienia”
Wernisaż: 13.09.2023, godz. 18:00
Miejsce: Galeria Nobilis, CSE „Światowid” w Elblągu

Wystawa będzie czynna do 22 października 2023 roku, w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny.

Print Friendly, PDF & Email