Policjanci podsumowali miniony weekend

Policjanci podsumowali miniony weekend
Fot. Mateusz Misztal

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 140 razy. Na ulicach wylegitymowali 350 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 13 mężczyzn. Nałożono 47 mandatów, 80 razy pouczano i skierowano do sądu 1 wniosek o ukaranie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 218 osób i skontrolowali 201 pojazdów. Odnotowali 13 zdarzeń drogowych. Wśród nich był jeden wypadek. Doszło do niego w sobotę (8.07.2023 r.) w miejscowości Kielminek (gm. Pasłęk). Tam kierujący motocyklem stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami wewnętrznymi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 135 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 4×50+). Nałożyli 96 mandatów i zastosowali 58 pouczeń. Skierowali do sądu 15 wniosków o ukaranie. Zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Niechlubna rekordzistka to kobieta, która jechała Skodą Fabia. Została zatrzymana na trasie S7 na wysokości (m. Zielonka Pasłęcka). Miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny przykład nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego zachowania miał miejsce w Gronowie Elbląskim. Dzielnicowi wyciągnęli z samochodu pijanego kierującego. Osobowy volkswagen leżał w rowie. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwym kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru warsztatu, do którego doszło 7 lipca 2023 r. w Pasłęku przy ul. Bohaterów Westerplatte. W wyniku pożaru budynek uległ całkowitemu spaleniu, jego wartość właściciel oszacował na kwotę 58 tys. zł. Działania na miejscu zdarzenia prowadziły jednostki JRG w Pasłęku oraz dwie jednostki OSP. Czynności w przedmiotowej sprawie prowadzi KP w Pasłęku.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Print Friendly, PDF & Email