Nowa aplikacja dla lekarzy do wystawiania zwolnień

Nowa aplikacja dla lekarzy do wystawiania zwolnień
Fot. SHVETS production/pexels.com

MZUS dla lekarza to kolejna aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Umożliwia ona szybki dostęp do procesów wystawiania i anulowania zaświadczeń lekarskich przez lekarzy i asystentów medycznych.

Wszyscy lekarze i asystenci medyczni, którzy posiadają uprawnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich mogą już to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej ZUS. Aplikacja nazywa się mZUS dla Lekarza i można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS.

– My już od kilku lat przenosimy nasze usługi do sieci i obecnie jesteśmy chyba najlepiej zelektronizowanym urzędem w Polsce – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Dzięki elektronizacji stajemy się coraz bardziej przyjaźni nie tylko dla klientów, ale teraz także lekarzy, którzy dzięki tej nowej aplikacji łatwo mogą wystawiać zwolnienia podczas np. wizyt domowych – dodaje.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Rzeczniczka, wyjaśnia, że w aplikacji mZUS dla lekarza można m.in.: wystawić lub anulować e-ZLA, wyświetlić szczegóły złożonych wystawionych zaświadczeń lekarskich e-ZLA, skontaktować się telefonicznie z infolinią ZUS czy wyświetlić komunikaty dla aplikacji mZUS dla Lekarza i powiadomienia PUE.

– W aplikacji są uruchomione dopiero pierwsze funkcje, które w przyszłości będą rozbudowywane – np. o kolejne wnioski dla lekarzy i wnioskowanie o Certyfikat ZUS – zapewnia Kowalska-Matis. Aplikację mobilną mZUS dla Lekarza – po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie – trzeba połączyć ze swoim profilem na PUE ZUS. Opis jak to zrobić znajduje się w instrukcji na stronie zus.pl. Przed instalacją aplikacji trzeba się upewnić, że osoba zainteresowana instalacją aplikacji ma swój profil na PUE ZUS i jest on aktywny. MZUS dla lekarzy jest kolejną aplikacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej ZUS uruchomił aplikację, która umożliwia szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. +500 plus+ czy +Dobry start+. Aktualnie liczba urządzeń mobilnych z aplikacją mZUS powiązanych z PUE ZUS wynosi prawie 140 tys. szt.

Print Friendly, PDF & Email