Leniwe oko modelki

Leniwe oko modelki
Fot. Moffy Gathorne Hardy (Facebook)

Czy „leniwe oko” to defekt? Dla większości ludzi pewnie tak, ale nie dla 24-letniej Moffy, która uczyniła z niego atut i pomimo jego posiadania, a może nawet dzięki niemu została modelką.

Moffy to brytyjka o ślicznych ustach, gęstych i brązowych włosach, a przede wszystkim – dużych, zezowatych oczach. Urodziła się w Londynie jako Myfanwy Gathorne-Hardy, ale już w dzieciństwie rodzice nazywali ją po prostu Moffy. Studiowała literaturę rosyjską i francuską na University College London. Zapytana przez hungertv czemu wybrała taki kierunek studiów, odpowiedziała, że zawsze kochała rosyjską literaturę i była załamana, że nie może czytać wielkich powieści w oryginałach, a w tłumaczeniach, w których często pomijaja się wiele znaczeń. Francuski z kolei jest pięknym językiem i „wszędzie tam gdzie można palić i czytać Prousta przez cały dzień, jest to miejsce jej przyjazne”.

Strabismus, jak nazywa się po angielsku zeza, był terminem jej kompletnie obcym, zawsze nazywała swoje schorzenie leniwym okiem, bo jej zdaniem było to o wiele słodsze i mniej kliniczne. Kilku lekarzy zasugerowało jej operacje, która usunęłaby wadę, lecz Moffy kategorycznie odmówiła, nigdy nie przyszło jej do głowy, żeby to zrobić.

Została odkryta jako potencjalna modelka na festiwalu muzycznym w wieku 15 lat. Zniechęciła ją jednak forma testowej sesji, gdyż nadużywano wyrażenia „wyglądajcie groźnie” itp. Poza tym jej rodzice nie zgadzali się, żeby weszła do świata mody w tak młodym wieku. Dopiero cztery lata później Moffy dała drugą szansę modelingowi. Jej debiutem było pojawienie się na okładce prestiżowego magazynu „Pop”, autorstwa fotografa Tyrone’a Lebon’a.

Obecnie Moffy ma podpisany kontrakt z jedną z najsłynniejszych agencji modelingowych – Storm Models. Należały do niej takie gwiazdy modelingu jak Kate Moss czy Cara Delevingne i to właśnie ona zapewniła tym pięknościom światowy rozgłos. Czy teraz czas na Moffy? Jest intrygująca, tajemnicza i zapada w pamięć – a to w zawodzie modelki jest najważniejsze.

Fot. Moffy Gathorne Hardy (Facebook)
Źródła: @moffygathornehardy (Instagram), hungertv.com
Print Friendly, PDF & Email